Zwiedzanie Hiszpanii

Zwiedzanie Hiszpanii

2 marca 2016 0 przez Piotr

Hiszpania to kraj od stuleci związany z katolicyzmem, przez co na jej terenie istnieje wiele pięknych, zabytkowych kościołów i katedr. Dla miłośników architektury to nie lada gratki. Poza nimi można zauważyć wiele śladów kultury bizantyjskiej, zwłaszcza w obrębie starych miast. Wybierając się na urlop do Hiszpanii warto zobaczyć pałac Alhambra w Granadzie, katedry w Toledo, Burgos, Salamance. Piękne i ciekawe są również romańskie kościoły w Pirenejach, Mezquita oraz słynny Alcazar w Sewilli. Miłośnicy rozwórka bez problemu znajdą również coś dla siebie – dwa nowoczesne parki rozrywki: Port Aventura i terra Mitica.

W sezonie Hiszpania jest pełna turystów z całego świata. To kraj będący w dziesiątce najchętniej odwiedzanych przez turystów. Z tego względu planując wyjazd warto wcześniej zacząć poszukiwania apartamenty wakacyjne Hiszpania. Zamawiając bilety lotnicze pół roku wcześniej możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Odwiedzając Hiszpanie nie można zapomnieć o poznaniu jej od strony natury, krajobrazu i przyrody. Na szczególną uwagę w tej kwestii zasługuje wybrzeże morza czerwonego  w tym katalońskie Costa Brava i andaluzyjskie Costa del Sol. Dużą siłę przyciągania ma także rozrywkowa Ibiza. Równie zachęcająca jest pełna jaskiń Majorka. Tam znajduje się także najpiękniejsze Jezioro Martel, ukryte w korytarzach jaskiń. Miłośnicy natury powinni zwiedzić Park Narodowy Garajonay na wyspie La Gomera.

obiad (sxc.hu)

(sxc.hu)

Warto zajrzeć również na: