Zmiana trybu życia na zdrowy – do wykonania

Zmiana trybu życia na zdrowy – do wykonania

27 listopada 2014 Wyłącz przez Piotr

Czy nastały czasy, w których zdrowy tryb życia będziemy stawiać ponad wszystko? Bycie fit będzie dla nas ważniejsze od smacznego jedzenia? Czy oznacza to katorżnicze ćwiczenia od rana do nocy? I czy to w ogóle koniec ze smacznym jedzeniem, bo zdrowe wcale nie musi być niedobre?

Te pytania cały czas nas nurtują. Nie wiemy co nas czeka kiedy zdecydujemy się być fit. Początkowo zaczynamy od diety. Przechodzimy na niskokaloryczne produkty, bez tłuszczu. Często decydujemy się na jakąś dietę, na przykład bezglutenową. Dlaczego nie? Jeżeli tylko nasz organizm czuje się z tym dobrze. Widzimy efekty – warto kontynuować. Warto też ograniczyć słodycze, fast foody i potrawy niewiadomego pochodzenia.

Ćwiczenia są bardzo ważne. / sxc.hu

Ćwiczenia są bardzo ważne. / sxc.hu

Po drugie czas zacząć pić większe ilości wody i ograniczyć napoje kolorowe, może w niektórych przypadkach trzeba też ograniczyć napoje wyskokowe? Koniecznie zacznijcie jeść małe posiłki, ale regularnie. Jedzenie raz czy dwa razy dziennie dużymi porcjami wcale w niczym nam nie pomaga. Lepiej zjeść pięć posiłków, ale mniejszych i o podobnych porach każdego dnia. Po godzinie 19 lepiej już nie jeść. Jeśli jednak chodzicie późno spać możecie pozwolić sobie na kilka godzin opóźnienia. Lepiej jednak nie przesadzać. Organizmu nie da się oszukać. Chociaż każdą dietę należy dostosowywać do prowadzonego trybu życia.

Oczywiście istotna jest także kwestia uprawiania sportu. Na początku warto zapisać się na trening osobisty Warszawa Mokotów, specjalista chętnie wprowadzi cie w świat sportu i później łatwiej będzie ci ćwiczyć indywidualnie. Wybranie najlepszej siłowni, ciekawego parku do biegania, najlepiej wyposażonego basenu czy odpowiedniej piłki do tenisa. Jaki sport wybierzecie – nie ma znaczenia. Ważne, żeby przynosił odpowiednią ilość zmęczenia fizycznego i garść adrenaliny. Jedni lubią biegać, bo mogą to robić o każdej porze dnia i nocy, kiedy im pasuje i kiedy mają na to czas. Żadnych ograniczeń. Innym odpowiada siłownia i bliskość innych osób ćwiczących niedaleko. Jeszcze inni wolą pływać, potrafią robić to doskonale, sprawia im to przyjemność. Można zamiast biegania jeździć na rolkach, łyżwach, nartach. Można grać w przeróżne gdy: tenisa, squash, kosza. Wszystko na co macie czas, ochotę i warunki.

Zdrowy tryb życia należy rozpocząć jak najszybciej, bo to na pewno sprawi, że poczujemy się lepiej. Nie ma na co czekać. Pamiętajmy jednak, że należy robić to z głową.

Warto zajrzeć również na: