Zatrudnianie odpowiednich pracowników

Zatrudnianie odpowiednich pracowników

30 grudnia 2015 Wyłącz przez Daniel

Każdy przedsiębiorca dobrze wie, że jedną z najważniejszych rzeczy, która warunkuje prawidłowy rozwój przedsiębiorstwa jest kapitał ludzki. Jest to wartość, której nie da się tak po prostu kupić. Wiele szczęścia maja takie osoby, którym uda się wybrać takie osoby, które naprawdę będą realizowały cele naszej firmy i będą w stanie przyczynić się do tego, aby zwiększyć zyski takiego przedsiębiorstwa. Musimy wiedzieć, że bardzo wiele osób, które przychodzą na rozmowy kwalifikacyjne nie nadaje się do wykonywania określonej pracy. Podczas rozmowy może się nam jednak wydawać coś innego. Takie osoby mogą mieć swobodę rozmawiania oraz zachwalania swoich atutów. W późniejszym czasie może okazać się jednak, że wszystkie te przechwałki były na wyrost, ponieważ dana osoba nie jest w stanie wykonywać obowiązków na stanowisku, na które została zatrudniona. W takim przypadku pracodawca ma prawdziwy problem, ponieważ tak naprawdę będzie musiał takiej osobie podziękować i zwyczajnie odezwać się do kolejnego kandydata. Tak naprawdę nie mamy jednak pewności, że podobne sytuacje nie będą się powtarzały. Dlatego tak ważne jest, aby przed zatrudnieniem kogoś mieć pewność, że taka osoba będzie się sprawdzała na danym stanowisku pracy.

Weryfikacja kandydata

Będziemy musieli znaleźć takie rozwiązanie, które naprawdę pozwoli nam na zweryfikowanie umiejętności takiej osoby. W tym celu możemy na przykład zadać podczas rozmowy zestaw pytań. W ten sposób będziemy mogli zobaczyć jak z typowymi zagadnieniami radzi sobie taka osoba. Można też przygotować specjalistyczny test. Jego odpowiedzi powiedzieć nam, który z kandydatów ma największą wiedzę. Najlepiej takie rzeczy sprawdzają się jeżeli mamy wielu kandydatów i jesteśmy w stanie zgromadzić ich wszystkich w jednym tylko miejscu. W taki sposób będziemy mogli porównać ich umiejętności w prosty sposób i zwyczajnie wybrać taką osobę, która będzie radziła sobie na takim stanowisku. Można również zorganizować dodatkowe metody weryfikacyjne. Na przykład można takie osoby zaprosić na dzień próbny. W ten sposób będziemy mogli zobaczyć jak takie osoby radzą sobie ze wszystkim. Oczywiście za takie dniówki będziemy musieli takiej osobie zapłacić, ale przynajmniej będziemy wiedzieli czy ktoś ma potencjał czy może lepiej będzie takiej osobie podziękować.

Osoba przy pracy (sxc.hu)

Osoba przy pracy (sxc.hu)

Rozmowa kwalifikacyjna

Kolejnym problemem jest to, że wiele osób może po prostu podawać fałszywe informacje w swoim CV. Nie jesteśmy w tanie tak po prostu sprawdzić jaką szkołę dana osoba ukończyła i czy faktycznie przebyła dane kursy. Jest to ważne, ponieważ w takim dokumencie można napisać tak naprawdę wszystko. Nikt nas nie może rzetelnie sprawdzić i dlatego wiele osób czuje się bezkarnie. Jeżeli dostaną oni umowę to wiele rzeczy nie będzie miało już dla nich znaczenia. Warto w takim przypadku zainteresować się usługami, które świadczone są przez profesjonalne firmy. Dobrym rozwiązaniem jest WK Personal Risk Managers, który są w stanie sprawdzić danego pracownika pod kątem wykształcenia, znajomości języków obcych, przebieg pracy u wcześniejszych pracodawców itd. W ten sposób można dowiedzieć się więcej rzeczy o kandydacie zanim zostanie on jeszcze zatrudniony na dobre.

Warto zajrzeć również na: