Zalety masażu na 4 ręce

Zalety masażu na 4 ręce

24 marca 2020 Wyłącz przez Monika

Istnieje wiele rodzajów masażu, które mogą wspomóc nas w rehabilitacji, polepszyć wyniki sportowe lub po prostu pozwolą nam się zrelaksować. Znaczną większość tych masaży można wykonać w wersji na 4 ręce. Na czym polega masaż na 4 ręce i dlaczego zwykle jest lepszy od zwykłego masażu?

Czym jest masaż 4 ręce?

Masaż na 4 ręce jest także nazywany masażem synchronicznym i wymaga dużego doświadczenia masażystów aby mógł zostać przeprowadzony w prawidłowy sposób. Ten rodzaj masażu staje się coraz bardziej dostępny, nie tak dawno temu był dostępny jedynie dla gości najbardziej renomowanych salonów spa. Dzisiaj można go także doświadczyć w dobrych salonach masażu. Na czym polega ten masaż i jakie są jego zalety?

Zalety i przebieg

Ten masaż nazywa się masażem na 4 ręce, ponieważ jest on przeprowadzany równocześnie przez dwóch masażystów. Można tak przeprowadzić niemal każdy masaż, od masażu tantrycznego po masaż klasyczny. Główną zaletą takiego masażu są dużo głębsze doznania, gdyż nasze ciało jest masowane równocześnie przez dwie osoby. Jeśli masaż przeprowadzany jest w prawidłowy sposób, to masażyści utrzymują jednakowe tempo, co pozwala jeszcze lepiej odczuwać relaks i odprężenie.

Warto zajrzeć również na: