Zalety i wady samochodów elektrycznych

Zalety i wady samochodów elektrycznych

4 marca 2021 Wyłączone przez Maks

W dobie dbania o ekologię i coraz bardziej restrykcyjnych norm dotyczących emisji spalin coraz więcej osób zastanawia się nad samochodem elektrycznym. Tego rodzaju pojazd ma zarówno zalety jak i wady, które dla jednych zachęcą do zakupu, a innych odrzucają. Co się do nich zalicza?

Zalety

Pierwszą zaletą, dla których warto zakupić samochód elektryczny jest zerowa emisja spalin, co znacznie wpływa na ekologię. Zamiast benzyny będziemy musieli regularnie ładować nasz samochód, aby mógł poruszać się po drogach bez żadnych problemów. Inną zaletą jest to, ze w przypadku awarii nie będziemy musieli korzystać z sorbentów aby usunąć wyciekły olej, bo w samochodach elektrycznych go nie ma.

Wady

Choć samochód elektryczny ma sporo zalet, to nie brakuje mu również wad. Jedną z nich jest to, że ładowanie samochodu elektrycznego trwa znacznie dłużej niż tankowanie. Ponadto stacji ładujących w Polsce jest niewiele, więc trzeba ostrożnie planować podróż. Dla niektórych osób wadą będzie to, że samodzielnie raczej nie będziemy w stanie naprawić samochodu elektrycznego, jeśli awaria przydarzy się w trakcie podróży.

Warto zajrzeć również na: