Żadna praca nie hańbi

Żadna praca nie hańbi

4 grudnia 2015 Wyłączone przez Piotr

W dzisiejszych czasach praca jest wyznacznikiem tego kim jesteśmy. Opisuje nasz prestiż, sytuację majątkową. Łatwo jest nam zmieniać pracę, by odpowiadała naszym wymaganiom finansowym i wizerunkowym. Jest to spowodowane w większości faktem, że rynek zdominowany jest przez ludzi młodych, a co za tym idzie mobilnych i mających większe szanse na zatrudnienie aniżeli osoby po 40-tce.

Czemu?

spawacz(sxc.hu)

spawacz(sxc.hu)

Mówi się, że żadna praca nie uwłacza, pod warunkiem, że otrzymujemy za nią godne wynagrodzenie. Może to być roznoszenie ulotek warszawa czy też bycie kelnerem lub dj’em. Z drugiej strony prestiż to drugi obok pieniędzy wyznacznik dobrej pracy. Czasem może on wręcz przewyższać istotnością kwestię finansową. Dzieje się tak, gdy np. pochodzimy z rodziny adwokackiej lub też lekarskiej. Nie podejmiemy wtedy byle jakiej pracy, gdyż oczekiwania postawione przez naszą rodzinę oraz społeczeństwo obligują nas do prestiżowego stanowiska.
Inną kwestią jest fakt, że naturalne stało się dla nas studiowanie – wpojono nam, że nie osiągniemy nic bez studiów i, że dzięki nim możemy osiągnąć wszystko. Niestety połowa społeczeństwa posiada to przekonanie, przez co widzimy magistrów w barach szybkiej obsługi. Czy nie lepiej byłoby skończyć szkołę zawodową i zarabiać jako rzemieślnik po 5-6 tysięcy bez problemu? Musimy zmienić nasze myślenie i nastawienie do pracy, bo inaczej niewiele osiągniemy.

Warto zajrzeć również na: