Zabezpieczanie opakowań w transporcie

Zabezpieczanie opakowań w transporcie

28 czerwca 2016 Wyłączone przez Monika

Jedną z ważniejszych rzeczy dla docelowego odbiorcy jest sposób zapakowania przedmiotu oraz jakość wykonania wyrobu. Są to rzeczy, które są bezpośrednio widoczne przez przyszłego użytkownika i one mogę mieć ogromne znaczenie jeżeli chodzi o sprzedaż. Dlatego jeżeli jesteśmy odpowiedzialni za tego rodzaju proces to powinniśmy zrobić wszystko, aby klient docelowy dostawał produkt wysokiej jakości, który będzie pozbawiony wad. Często zdarza się tak, że dostajemy zwroty – opakowanie w czasie transportu zostało uszkodzone, a znajdujący się w środku przedmiot jest niezdatny do użytkowania. W takim przypadku nie tylko musimy pokryć koszty transportu, ale również możemy stracić klienta,który nam zaufał. W takim przypadku musimy jakoś wynagrodzić problemy. Oprócz tego, że przedmiot zostanie wymieniony na nowy to dodaje się jeszcze gratisy. W ten sposób można zażegnać skutki takiego zwrotu, ale nie rozwiązuje to całkiem problemu.

Jakość

Przede wszystkim powinniśmy dążyć do tego, aby takie sytuacje w ogóle nie miały miejsca. Chcąc sprzedawać jak najwięcej musimy zainwestować w jakość. W ten sposób unikniemy masowych zwrotów i będziemy w stanie zarobić na sprzedaży a nie dołożyć ze swoich. Musimy zadbać, aby opakowania w trakcie transportu były dobrze chronione. To właśnie na tym etapie dochodzi do największych problemów, uszkodzeń itd. Jeżeli opakowanie dotrze do klienta zgniecione to nie dziwny się, że zgłoszona zostanie reklamacja. Naszym obowiązkiem będzie naprawić wszystkie wady i zapewnić Klientom taki towar jaki zamówili. Jeżeli chcemy uniknąć takich problemów w przyszłości to jak najbardziej mamy ku temu możliwość. Przede wszystkim powinniśmy wprowadzić nowe opakowania, które są w stanie znacznie lepiej chronić wyroby. Dzięki temu nie będzie już tak często dochodziło do uszkodzeń, a my będziemy mogli skupić się na nieco innych zadaniach, które również sprawią, że będziemy mogli zarobić więcej pieniędzy.

Warto zadbać o jakość (sxc.hu)

Warto zadbać o jakość (sxc.hu)

Opakowania

W jaki sposób zadbać o to, aby w transporcie nie dochodziło do tak wielu problemów? Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić w jaki sposób można ochronić coś, co jest przewożone w dużych ilościach i na dalsze odległości. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie styropianowych kształtek, które są w stanie zabezpieczyć towar przez niszczeniem. Takie otuliny ze styropianu są w stanie pochłonąć wiele odkształceń i w ten sposób zabezpieczyć wyrób nawet, gdy nie będzie zbyt dobrze potraktowany. Dzięki takiemu zastosowaniu powinna zmniejszyć się drastycznie ilość zwrotów oraz wad. Takie działania powinny być podejmowane niemal automatycznie. Nie można pozwolić sobie na to, aby produkty niesprawne trafiały do klientów docelowych. Powoduje to tylko pogorszenie wizerunku marki, co może odbić się mniejszą sprzedażą w ogólnym rozrachunku. Warto jest wprowadzić kontrole jakości, które będą w stanie wychwycić takie problemy i nim zapobiegać w przyszłości. W ten sposób marka będzie dobrze kojarzona i chętnie kupowana przez odbiorców.

Warto zajrzeć również na: