Wyższość transportu publicznego nad samochodami osobowymi

Wyższość transportu publicznego nad samochodami osobowymi

24 lutego 2015 Wyłącz przez Maks

W dzisiejszych czasach podróżowanie jest o wiele prostsze niż miało to miejsce jeszcze przed kilkoma laty. Wszystko to głównie ze względu na to, że mamy do dyspozycji tak wiele środków transportu, z których możemy skorzystać na co dzień. Przede wszystkim są to samochody osobowe, które pozwalają nam na możliwie jak najwygodniejsze przemieszczanie się na dużych odległościach. Dużą zaletą jest to, że nie jesteśmy od nikogo uzależnieni i zwyczajnie możemy sami zdecydować o jakiej porze i w jakie miejsce chcemy dojechać. Takiej możliwości nie mamy w przypadku na przykład komunikacji zbiorowej, ale za to posiada ona wiele innych zalet, które powodują, że korzystanie z niej jest bardziej opłacalne niż mogłoby się nam na pozór wydawać. Przede wszystkim należy sobie szczerze powiedzieć, że podróżowanie za pomocą samochodu jest bardzo kosztowne i może pochłonąć każdego miesiąca naprawdę dużą część naszego ogólnego, domowego budżetu.

Komunikacja miejska

W przypadku podróżowania środkami komunikacji miejskiej jesteśmy w stanie zaoszczędzić. Z reguły za niewiele ponad 100 złotych jesteśmy w stanie kupić bilet miesięczny, którym będziemy mogli podróżować do woli. Oznacza to, że za tą kwotę będziemy mogli jeździć wielokrotnie i to bez wzrostu naszych wydatków. W przypadku samochodów nie mamy aż takiej wygody – musimy za każdy dodatkowy kilometr zapłacić i nie ma w tej kwestii żadnej taryfy ulgowej. Lepiej maja te osoby, których samochody poruszają się na gazie. Jest on znacznie taszy i pozwala na w miarę ekonomiczne podróżowanie. Na krótkich odcinkach może to spowodować nawet całkiem sporą oszczędność i sumarycznie koszty będą niższe niż w przypadku podróżowania za pomocą autobusów.

Oszczędność

Poruszanie się autobusem jest tanie i ekonomiczne (sxc.hu)

Poruszanie się autobusem jest tanie i ekonomiczne (sxc.hu)

Przemieszczanie się na dalszą odległość jest szczególnie wygodne jeżeli jest to bus Kielce. W ten sposób jesteśmy w stanie wygodnie usiąść na jednym z miejsc i niczym się nie przejmować. W tym czasie możemy na przykład poczytać książkę lub zająć się słuchaniem muzyki. Nie musimy czynnie prowadzić samochodu, co przekłada się na to, że nie będziemy zmęczeni. Zostaniemy dowiezieni dokładnie w to miejsce, które chcemy i to tylko siedząc. Taki przejazd wyjdzie nam też o wiele taniej niż gdybyśmy chcieli pokonać ten dystans samemu, w samochodzie. Powinniśmy więc zdecydować który ze środków będzie dobry w danej sytuacji i po prostu się tego trzymać i stosować.

Warto zajrzeć również na: