Wyposażenie i wybór siłowni

Wyposażenie i wybór siłowni

30 kwietnia 2015 Wyłącz przez Maks

Jeżeli postanowiliśmy, że będziemy trenowali na siłowni i zmienimy swoje życie to prędzej lub później będziemy musieli dotrzymać słowa, które sobie daliśmy i zapisać do klubu, gdzie będziemy mogli ćwiczyć. Pamiętajmy jednak, żeby wybierać mądrze, bo nie wszystkie siłownie będą w stanie zaoferować nam takie możliwości jakich oczekujemy. Z tego powodu powinniśmy się im przyjrzeć dokładnie i sprawdzić, która z nich będzie dla nas najlepsza. Najważniejsza rzeczą, na którą powinniśmy zwracać uwagę jest wyposażenie. Jeżeli zamierzamy zajmować się tym na dłużej to lepiej jest wybrać taką, która jest perspektywiczna – taka, która daje nam szansę rozwoju bez konieczności zmieniania miejscówki. Takie rzeczy tylko zniechęcają do ćwiczeń, bo każdy woli zostać w takim miejscu gdzie trenowali od początku i e wszystkimi się znają.

Hantle

Przede wszystkim zwracajmy uwagę na takie rzeczy jak ilość i rodzaj wolnych ciężarów powinno być ich przynajmniej kilka, aby wszyscy mogli korzystać z nich bez konieczności ustawiania się do kolejki. Dlatego jeżeli takich hantli brakuje to powinniśmy zapomnieć również o tak słabo wyposażonej siłowni. Nieco mniejsze znaczenie mają urządzenia, które na początku może pomagać nam przy wykonywaniu niektórych ruchów, ale później będziemy i tak starali wykonywać to samo bez użycia maszyny. Zwracajmy uwagę na tak istotne rzeczy, ponieważ bez nich nie będziemy w stanie osiągnąć swojego efektu i tak naprawdę oznaczać to będzie dla nas klęskę i stratę finansową. Dlatego jeżeli mamy możliwość pojeżdżenia po siłowniach i zobaczenia jak wyglądają one od środka to powinniśmy z tego skorzysta. W ten sposób uda się nam poznać osoby, które tam trenują i mogą powiedzieć nam coś ciekawego na temat klubu.

Wyposażenie

Wyposażenie siłowni (sxc.hu)

Wyposażenie siłowni (sxc.hu)

Taka rozmowa jest ważna, bo może dać nam prawdziwy obraz takiej sali treningowej i nie będziemy podejmowali decyzji w ciemno. Ważną rzeczą jest również to, aby pod prysznicami znajdowały się maty gumowe do siłowni, które mają właściwości antypoślizgowe. Jest to przeczą istotną, ponieważ bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dotyczy to również samego treningu – podłoga powinna być taka, aby umożliwiała ona rzucanie sztangą bez konieczności schylania się i jej odkładania. W ten sposób można uniknąć kontuzji, gdy na przykład ciężar okaże się zbyt duży na to, aby swobodnie go podnieść.

Warto zajrzeć również na: