Wynajem czy sprzedaż?

Wynajem czy sprzedaż?

19 listopada 2015 Wyłącz przez Piotr

Osoby, które mają nieużywaną nieruchomość często zastanawiają się co z nią zrobić, by poprawić swoją sytuację materialną. Mieszkania, działki lub hale do wynajęcia Bydgoszcz to najczęściej proponowane nieruchomości na sprzedaż lub do wynajmu.

WYNAJEM

sxc.hu

sxc.hu

Wynajem to najlepsza opcja dla osób, które chcą co miesiąc zwiększać swój dochód (dzięki opłatą za czynsz od najemcy), przy czym dana nieruchomość jest nadal własnością wynajmującego. Tak więc bez problemu w każdej chwili możemy ponownie zacząć użytkować mieszkanie czy działkę. Oczywiście, wcześniej musimy powiadomić o tym fakcie osobę najmującą lokal. Częściej mieszkania lub biura są wynajmowane ze względu na to, że zakup takiego lokalu przerasta finanse najmującego.

SPRZEDAŻ

Osobą decydująca się na sprzedaż nieruchomości zazwyczaj chce pozbyć się lokalu, a dochód z tego jest jednorazowy. Przy sprzedaży oddajemy za określoną sumę nieruchomość na zawsze. Nowym właścicielem staje się osoba, która nam zapłaciła lub została w tym celu upoważniona. Przy sprzedaży nieruchomości (mieszkanie) trzeba liczyć się z tym, że coraz więcej osób woli kupić nowe mieszkanie, a nie z rynku wtórnego. Więcej chętnych jest natomiast na wynajem mieszkania. Do tej grupy zaliczają się jak najbardziej studenci, którzy w nowym mieście potrzebują lokum. Odradzałoby się sprzedaż tym, którzy nie są pewni pozbycia się nieruchomości. Poza tym, sprzedaż mieszkania czy hali to znacznie dłuższy proces niż jej wynajęcie. Chociażby ze względów finansowych. W większości ludzi stać na wynajem niż na kupno nieruchomości.

Warto zajrzeć również na: