Wyciek ciepła z mieszkania. Badania termowizyjne.

Wyciek ciepła z mieszkania. Badania termowizyjne.

16 września 2014 Wyłączone przez admin

Dla każdego właściciela domu prywatnego sprawą priorytetową powinno być to, aby zapewnić mieszkańcom odpowiedni poziom ciepła. Jest to istotne zwłaszcza zimą, gdy temperatury mogą spaść znacznie poniżej zera stopni Celsjusza. Niekiedy okazuje się, że nawet pomimo włączonego ogrzewana na maksimum to w pomieszaniach dalej jest chłodno. W takim przypadku najważniejsze jest, aby sprawdzić czy system ogrzewania jest sprawy czy może uległ uszkodzeniu. W momencie, gdy stwierdzimy, że wszystko działa jak należy to będzie oznaczało, że za taki stan rzeczy najprawdopodobniej odpowiedzialny jest wyciek ciepła z mieszkania. Dzieje się tak najczęściej wtedy, gdy któryś z elementów wyposażenia domu jest nieszczelny. Konieczne jest zlokalizowanie takiego miejsca i sprawienie, aby został odpowiednio zaizolowany.

Wyciek ciepła

Jednym z takich miejsc mogą być na przykład okna. Często zdarza się tak, że są one stare i zmurszałe. Wtedy często przepuszczają zimne powietrze i konieczne jest ich uszczelnianie ręcznikami itd. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, ponieważ nie rozwiązuje żadnego problemu. W takich sytuacjach najlepsza jest wymiana okien na nowe i zamontowanie ich w taki sposób, aby wszystko zostało należycie zaizolowane i uszczelnione. Dlatego warto jest korzystać z usług firm, które posiadają doświadczenie w tym co robią. W przeciwnym razie może okazać się, że nawet wymiana okien nie będzie wystarczająca, bo nie zostanie właściwie uszczelnione i osadzone w ścianie. Na podobnej zasadzie działają drzwi, więc dobrze jest sprawdzić również ich stan.

Termowizja pozwala na oszacowanie miejsca, w którym występują problemy z wyciekiem ciepła /sxc.hu

Termowizja pozwala na oszacowanie miejsca, w którym występują problemy z wyciekiem ciepła /sxc.hu

Termowizja

W sytuacji, gdy to ani okna, ani drzwi nie są odpowiedzialne za wyciek ciepła to konieczne jest szukanie innego potencjalnego miejsca. Może okazać się, że jest to po prostu któraś ze ścian. W jaki sposób można to sprawdzić? Najlepszym rozwiązaniem jest termowizja Bydgoszcz. Jest to dobra metoda na ustalenie z którego miejsca następują wycieki temperatury. Przede wszystkim na podstawie obrazu z takiego urządzenia będziemy mieli pewność, że któryś z obszarów jest za to odpowiedzialny. Jeżeli będziemy monitorować wszystko z zewnątrz to będzie on oznaczony kolorem, który odpowiedzialny jest za wysoka temperaturę. W momencie, gdy ustalimy miejsce to konieczne będzie poradzenie sobie z takim problem. W większości przypadków konieczne jest ocieplanie elewacji takiego budynku. Niestety są to duże wydatki, na które nie jest stać każdą rodzinę. Jednak bez tego problem sam nie zniknie.

Warto zajrzeć również na: