Wycieczki młodzieży szkolnej

Wycieczki młodzieży szkolnej

23 marca 2015 Wyłącz przez Maks

Wycieczki szkolne to jedna z najlepszych wiadomości dla uczniów. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że w ten sposób mogą one zerwać się z zajęć lekcyjnych i spędzić ten czas w znacznie przyjemniejszy sposób. Szczególnie atrakcyjne są takie wyjazdy kilkudniowe lub zielone szkoły. Zdarzają się one stosunkowo rzadko, ale za to są one intensywne i pozostają one na długo w pamięci. Organizacja takiej wycieczki jest niezwykle trudna – konieczne jest najpierw pozyskanie zgody grona pedagogicznego, w tym dyrekcji. Następnie wychowawca musi skontaktować się z rodzicami i dowiedzieć się czy w ogóle są oni zainteresowani taką wycieczką. Jeżeli okaże się, że tak to śmiało można przystąpić do układania programu. Nie jest to jednak takie łatwe jak mogłoby się wydawać – głównie z uwagi na to, że wiele ustaleń trzeba dokonać telefonicznie i nie mamy żadnego potwierdzenia na piśmie. Jest to pewnego rodzaju ryzyko, że zostaliśmy oszukani, ale niestety w inny sposób tego załatwić się nie da.

Autokar

Autokar szkolny (sxc.hu)

Plan wycieczek

Jeżeli ułożymy już plan wycieczki, przekażemy go dzieciom i zostanie on zaaprobowany przez rodziców to konieczne będzie zebranie pieniędzy. Często jest to w formie zaliczek, aby w razie czego móc pokryć koszty rezerwacji. Jest to ogromnie ważne, ponieważ często zdarza się tak, że początkowo jest wiele chętnych, ale później z jakiegoś powodu okazuje się, że wiele osób zrezygnowało. Koszty wycieczki automatycznie wzrastają, a szkodę muszą ponieść uczniowie, którzy się nie wycofali. Pieniądze z zaliczek będą mogły zrekompensować tą podwyżkę i sprawić, że dzieci nie będą musiały płacić jeszcze więcej.

Wycieczki szkolne

Jedną z najważniejszych rzeczy są autokary Warszawa. Muszą być one przede wszystkim bezpieczne, bo służą one do przewozu dzieci. Do tego muszą posiadać aktualne badania techniczne. Możliwe jest również przebadanie takich go samochodu przed podróżą – wtedy mamy pewność, że nie ulegnie on niespodziewanej awarii na trasie. Inną bardzo ważną rzeczą będzie to, żeby autokary posiadały wszelkie wygody, które wymagane są na długich trasach. Będą to więc przede wszystkim ubikacje, z których uczniowie będą mogli skorzystać bez konieczności wysiadania. Jest to niezwykle ważne, bo tylko w ten sposób nie będziemy niepotrzebnie przedłużali podróży i będziemy mogli dotrzeć bezpośrednio pod pensjonat.

Warto zajrzeć również na: