Wybór aparatu fotograficznego

Wybór aparatu fotograficznego

28 października 2014 Wyłącz przez Maks

Kupowanie sprzętu fotograficznego nie należy do rzeczy prostych. W sklepach spotkać się możemy z wieloma rozwiązaniami, które niedoświadczoną osobę przerażą możliwościami. Dlatego powinniśmy skorzystać z jakiegoś poradnika, który wytłumaczy nam różnice pomiędzy tanimi aparatami, a w pełni profesjonalnym sprzętem, który przeznaczony jest dla najbardziej wymagających osób. Przede wszystkim konieczne jest uświadomienie sobie, że tak ogromne rozbieżności w cenie są zasadne. Wpływają one na jakość, ale tylko pomiędzy poszczególnymi segmentami. W przypadku, gdy różnica ceny jest w tego samego rodzaju aparacie to może to wynikać z wielu rozwiązań – chociażby poprzez zastosowanie loga bardziej znanej marki czy inne zabiegi marketingowe. Tak czy inaczej – na początku powinniśmy określić swoje oczekiwania oraz wymagania od aparatu, który zamierzamy używać.

Aparat fotograficzny /sxc.hu

Aparat fotograficzny /sxc.hu

Zdjęcia

Większość osób powie, że ma być tani, niewielki i robić dobre zdjęcia. Tak naprawdę nie ma takiego urządzenia, ponieważ niektóre z tych cech się wykluczają. Prawdziwe i profesjonalne aparaty nie będą tanie, gdy ich cena rozpoczyna się od kilku tysięcy złotych. Tym bardziej, że korzystanie z niego wymaga przynajmniej dwóch obiektywów, które są w podobnych cenach jak sam korpus. To wszystko powoduje, że fotografia jest dyscypliną naprawdę kosztowną. Jednak nie każdy potrzebuje tak zaawansowanego sprzętu. Większość osób na świecie decyduje się na zakup tzw. kompaktów. Są to malutkie urządzenia, które teoretycznie pozwalają na robienie zdjęć w każdych warunkach. Tak naprawdę cechują się słabą optyką oraz niewielkimi możliwościami (przede wszystkim związane są one z brakiem możliwości ręcznego ustawienia parametrów). Robienie zdjęć jest łatwe, bo całość ogranicza się do wycelowania obiektywem oraz naciśnięciem przycisku spustu migawki.

Aparaty fotograficzne

Bardziej zaawansowanym urządzeniem są ultra-zoomy. Jest to swojego rodzaju połączenie aparatów kompaktowych oraz lustrzanek. Oferują dobrą jakość zdjęć, ale nie taką jak w droższych rozwiązaniach. Są dosyć duże i przeważnie nie maja wymiennego obiektywu. Pozwalają na robienie zdjęć z dużych odległości, ponieważ mają dość dobre parametry optyki i możliwość zbliżenia optycznego (bezstratnego). Najlepszym rozwiązaniem są lustrzanki cyfrowe. Wykorzystywane są przez profesjonalistów i pozwalają na własnoręcznie dobranie wszystkich parametrów fotografowania. Dzięki temu możliwe jest zrobienie dokładnie takiego zdjęcia jakiego chcemy. Przy takich urządzeniach możliwa jest fotografia ślubna Chrzanów, która potrzebuje takich dokładnych, ostrych i artystycznych zdjęć.

Warto zajrzeć również na: