Wybieramy podłogi do domu i mieszkania.

Wybieramy podłogi do domu i mieszkania.

16 września 2014 Wyłącz przez Monika

Urządzanie mieszkania jest czynnością, którą wykonujemy coraz świadomiej. Wiele osób stara się według własnych pomysł stworzyć pomieszczenie, które będzie nie tylko piękne, ale też funkcjonalne. W większości przypadków stworzenie takich aranżacji jest niezwykle trudne i wymaga od takiego człowieka dużego poczucia stylu. W przeciwnym razie może okazać się, że wszystko nie będzie ze sobą spójne i osiągniemy efekt, który nie będzie spełniał naszych oczekiwań. Konieczne jest dopasowanie wszystkiego tak, aby stanowiło jedność. Przede wszystkim na taki cel potrzebujemy sporego budżetu, bo wydatków jest naprawdę bardzo wiele. Na początku powinniśmy się zająć aranżacją tylko jednego elementu wystroju. Przykładowo doborem właściwej podłogi. Jest to trudniejsze niż większości osobom się zdaje – głównie dlatego, że wybór jest przeogromny.

Pokój dzienny

Wybór podłogi powinien zaczynać się od określenia pomieszczenia, do którego w ogóle chcemy ją dobierać. Wiadomo, że całkiem inaczej sprawdzi się ona w przypadku pokoju dziennego, a inaczej w łazience, gdzie będzie miała styczność z wodą. W przypadku pokojów najczęściej decydujemy się na wybór paneli podłogowych. Te dzielą się generalnie na dwie grupy. Pierwsza z nich to panele drewniane. Wykonane są one w 100% z drzewa. Bazą może być tarcica egzotyczna lub regionalna. Bardziej niecodzienne rodzaje drewna nadają się przede wszystkim do drogich i ekskluzywnych domów. Cena takich paneli jest też odpowiednio wyższa. Główną zaletą jest wygląd, ale trzeba zaznaczyć, że niektóre gatunki drzew charakteryzują się podwyższoną trwałością. Drugim rodzajem są oczywiście panele laminowane. Na pierwszy rzut oka są bardzo podobne do drewnianych. Różnica polega na tym, że są one jedynie wzorowane na prawdziwych materiałach. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość uzyskania znacznie niższej ceny produkcji.

Płytki

Wybór podłogi /sxc.hu

Wybór podłogi /sxc.hu

Do łazienki znacznie lepiej pasować będą płytki podłogowe. Przede wszystkim dlatego, że są odporne na wilgoć oraz kontakt z wodą. Na dodatek wyglądają bardzo dobrze i w większości mieszkań stosuje się rozwiązania tego typu. Możliwe jest zastosowanie też paneli drewnianych, ale muszą one zostać specjalnie przystosowane i dopasowane do takich warunków. Niestety cena paneli modyfikowanych jest jeszcze wyższa. Na takie wydatki pozwolić mogą sobie jedynie najbardziej zamożne osoby. W ten sposób można mieszkaniu nadać bardzo stylowego wyglądu. Drewno w łazience wygląda bardzo dobrze i daje też komfort użytkowania.

Warto zajrzeć również na: