Wpływ mody na relacje międzyludzkie

Wpływ mody na relacje międzyludzkie

13 lipca 2016 Wyłącz przez Marta

To w jaki sposób wyglądamy naprawdę ma znaczenie. Ludzie są w większości wzrokowcami i oceniają na podstawie tego co widzą – jako, ze pierwsze wrażenie jest najważniejsze to właśnie na podstawie naszego pierwszego spotkania wyciągają wnioski. Wiele osób może zaklinać się, że wcale nie są powierzchniowi i nie oceniają ludzi tylko na podstawie tego jak wyglądają. Okazuje się jednak, że tego nie da się uniknąć. Takiej analizy nie dokonujemy świadomie, bo wszystko tak naprawdę dzieje się w naszym umyśle. To on wykonuje różne operacje, których nie jesteśmy nawet świadomi. Dlatego już na pierwszy rzut oka jakaś osobą może się nam wydać miła lub czarująca. Nie inaczej jest w naszym przypadku. Również my jesteśmy w ten sposób oceniani i to na każdym kroku. Jeżeli chcemy mieć dobrą opinie i przyjazne nastawienie innych osób to musimy zadbać o to, aby prezentować się naprawdę dobrze. Osoby nie mające nic wspólnego z modą mogą mieć problem, aby ubrać się we właściwy sposób.

Jak cię widzą, tak cię piszą

Tak naprawdę nie liczy się to jakie marki na sobie nosimy, ale to czy ogólnie wyglądamy w porządku czy nie. Jest to ważne zagadnienie, któremu niestety wielu mężczyzn nie poświęca w ogóle czasu. Później okazuje się, że na spotkanie biznesowe idą ubrani w podkoszulek oraz marynarkę czy w sportowych butach. Oczywiście jest to niestosowane, bo powinniśmy ubrać się w taki sposób, aby oddać innym osobom szacunek. Jeżeli na takiej uroczystości poznamy kogoś to z pewnością pomyśli sobie o nas, że nie mamy za grosz wyczucia stylu. W ten sposób możemy sporo stracić w oczach takich osób. W niektórych sytuacjach to jak się prezentujemy ma znaczenie np. osoby, które w danej firmie pracują w dziale wizerunku czy reklamy. Oni powinni przykuwać uwagę innych osób i robić to w taki sposób, aby zachęcać do korzystania z oferty firmy. Nie jest to takie łatwe i wymaga wielu lat ćwiczeń. Oczywiście można pewne braki nadrabiać swoim charakterem i obyciem, ale to nie pozwoli nam zupełnie wyczyścić się z wcześniejszego wizerunku.

Damska torebka (sxc.hu)

Damska torebka (sxc.hu)

Modnie i tanio

W przypadku kobiet ubiór ma jeszcze ważniejsze znaczenie. Na rynku jest cała masa ubrań, które można dopasować do konkretnej sytuacji i sprawić, że będzie prezentowała się naprawdę w porządku. Ważną kwestią są dodatki, które dopełniają całości i nadają realizmu. Bardzo ważna w tej kwestii jest biżuteria, która jest w stanie podkreślić urodę kobiety i nadać jej zupełnie innego blasku. Przyciąga ona uwagę i staje się rozpoznawalna – to już spore osiągnięcie w środowisku biznesowym. Dobrym pomysłem są też markowe torebki outlet. Nie są one tak kosztowne jak pochodzące ze sklepu, ale dalej są tak samo trwałe i modne. Warto jest korzystać z takich promocji, ponieważ będziemy w stanie ubrać się modnie za naprawę niewielkie pieniądze. Jak widać wcale nie trzeba być bogaczem, aby móc ubierać się w markowe ubrania i dodatki. Wystarczy tylko dobrze poszukać, a będziemy w stanie znaleźć wiele promocji. Ubrania outlet różnią się tym, że są to końcówki serii lub ubrania z poprzedniego sezonu, które się nie sprzedały.

Warto zajrzeć również na: