Wpływ gleby na nasz ogród

Wpływ gleby na nasz ogród

18 stycznia 2021 Wyłączone przez Maks

Wiele osób traktuje dbanie o swój ogród jako hobby, które jest doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Każdy początkujący ogrodnik musi się nauczyć, że gleba ma bardzo duży wpływ na rośliny, i to pod kilkoma względami. Jak gleba wpływa na nasz ogród?

Składniki odżywcze i woda

Rośliny w każdym miejscu na Ziemi pobierają z gleby składniki odżywcze i wodę, które są niezbędne do życia i prawidłowego wzrostu. Dobra gleba powinna być w stanie zapewnić dużą ilość składników odżywczych, a nie każda gleba jest w stanie to zrobić. Warto zastosować polepszacze gleby i nawozy, aby zwiększyć jakość gleby pod tym względem, co pozwoli roślinom na szybszy i zdrowszy wzrost.

Zakorzenienie

Kolejną kwestią związaną z glebą jest odpowiednie zakorzenienie roślin, które różni się w zależności od ich gatunku. Gdy dobieramy rośliny do naszego ogrodu, to musimy zwracać uwagę na to jakiego rodzaju gleby potrzebuje nasza roślina. Jeśli nieprawidłowo dobierzemy glebę, to nasze rośliny nie wyrosną lub wyrosną dużo słabsze niż w przypadku dobrej gleby.

Warto zajrzeć również na: