Wielkie przygotowanie do świąt

Wielkie przygotowanie do świąt

24 marca 2015 Wyłączone przez Piotr

Wiosna już przyszła. Teraz wielkimi krokami nadchodzą Święta Wielkanocne. Ta tradycja wciąż istnieje w polskich domach i jest pogłębiana. Przygotowania do tych świąt bywają długie i żmudne. Ważne jednak, aby były widoczne najmniejsze chociaż efekty.

Ludzie wpadają w szał wiosenno – świątecznego sprzątania. Chwytając pierwsze słoneczne dni myją okna, czyszczą dywany. Sprzątają domy w każdym najmniejszym nawet zakamarku. W tym czasie często dawno nieotwierane szafki doczekają się porządnego sprzątania.

W szafach robi się więcej miejsca. Zimowe ubrania zajmują te trudniej dostępne półki, a lekkie ubrania wiosenne są dostępne na wyciągnięcie ręki. W domach aż pachnie świeżo umytą podłogą i wyczyszczonymi meblami. Należy jednak pamiętać, że w trakcie sprząta nianie wystarczą domowe sposoby czyszczenia.

Warto zaopatrzyć się w odpowiednie, dobre środki czystości. Nasz dom musi pachnieć przyjemnymi cytrusami lub kwiatami, a nie chemikaliami i octem, który doskonale zmywa rdzę.

Ozdoby wielkanocne można spotkać w każdym domu. /sxc.hu

Ozdoby wielkanocne można spotkać w każdym domu. /sxc.hu

Kiedy domy są już przygotowane zaczynamy przygotowywać potrawy na wielkanocny stół. Bardzo często w ten weekend odwiedza nas rodzina. Chcemy jej zapewnić odpowiednią żywność, tradycyjną, kojarzącą się ze świętami i wiosną. Zależy nam, aby nikomu nie zabrakło niczego.

Wybieramy się na wielkie zakupy, które wiążą się z kupowaniem wielu produktów i wydawaniem sporej sumy na jedzenie. Później godziny spędzamy w kuchni przygotowując sałatki, ciasta i wiele dań, którymi będziemy mogli raczyć się przez cały weekend.

Kiedy w domu pachnie już wielkanocnymi wypiekami, a sałatki i inne potrawy  nie mieszczą się już w lodówce – decydujemy się na udekorowanie naszych domowych pomieszczeń elementami, które kojarzą się ze Świętami Wielkanocnymi. Po kątach rozstawiamy zajączki i owieczki, w różnych miejscach można znaleźć kolorowe jajka i wiosenne stroiki. Kurczaczki wyglądają z koszyczka, który jest ustawiony na komodzie. W wazonach stoją piękne, wiosenne kwiatki: żółte żonkile, kolorowe frezje, czerwone tulipany… W niewielkiej doniczce ktoś posadził zieloną rzeżuchę, którą później będzie można przekąsić.

Ta tradycja nie umarła i wygląda na to, że w najbliższym czasie nie zaginie. Cieszmy się więc tymi dniami i chwilą wolnego czasu w gronie rodzinnym.

Warto zajrzeć również na: