Warunki pracy deweloperów gier komputerowych

Warunki pracy deweloperów gier komputerowych

28 listopada 2014 Wyłączone przez Maks

Są takie zawody, które wymagają bardzo dużej kreatywności. W ten sposób możliwe jest tworzenie czegoś nowatorskiego, co od razu znajdzie poparcie wśród społeczeństwa i przełoży się na duże zyski. Do takich rzeczy z cała pewnością należą firmy zajmujące się produkcja gier komputerowych. Sukces w dużej mierze składa się z nowych pomysłów, które sprawiają, że gracze chcą kupować daną produkcję. W przypadku, gdy dostają grę, która nie wyróżnia się niczym nowym, jest oparta o podobne historie i dodatkowo wygląda przeciętnie to nie ma możliwości, aby odniosła ona ogromny sukces. Całkiem inaczej jest, gdy do gry wprowadzane są nowe możliwości, grafika prezentuje się genialnie, a sama rozgrywka jest niebanalna i na każdym kroku zaskakuje. Stworzenie takiej gry wymaga pewnej dozy kreatywności i swobody w działaniu. Nie może to być firma ze sztywnie ustalonymi standardami, ponieważ w ten sposób nie powstanie nic, co mogłoby odnieść nawet niewielki sukces.

Gry komputerowe

Typowy schemat pracy jest niewłaściwy dla kreatywnych zawodów (sxc.hu)

Typowy schemat pracy jest niewłaściwy dla kreatywnych zawodów (sxc.hu)

Nic więc dziwnego, że osoby pracujące przy produkcji gier cieszą się z dużej swobody. Przeważnie nie mają ściśle normowanych godzin pracy. Działają bez żadnej presji, każdy wie co ma robić oraz dysponuje odpowiednimi środkami do tego. W trakcie pracy ma wiele przerw do wykorzystania podczas, których może się odprężyć, oczyścić umysł itd. Są takie studia, które szczycą się podejściem do pracownika. Tym, że na terenie biura znajdują się pokoje relaksacyjne, gdzie każdy może zagrać w inne tytuły, poćwiczyć, rozciągnąć się. W ten sposób możliwe jest stworzenie czegoś co funkcjonuje bardzo dobrze. Jest to ważne w przypadku osób, które na każdym kroku zajmują się czymś twórczym: projektowaniem poziomów i postaci, komponowaniem muzyki, tworzeniem fabuły i dialogów, programowanie nowych funkcjonalności, tworzenie animacji itd. To wszystko wymaga dużej wyobraźni, ponieważ nie może to być coś znanego i ogranego.

Kreatywne myślenie

Często umożliwia się pracownikom na podrzucane nowych pomysłów. Jest to bardzo dobre podejście, ponieważ ludzie podczas tworzenia gry mogą wpaść na tak genialne rozwiązania, które nieraz rewolucjonizują cały rynek. Dlatego dobrze jest stworzyć im możliwość zapisywania swoich nowych pomysłów. Dlatego idealnym pomysłem jest idea paint. Jest to farba, która tworzy nawierzchnię, po której można swobodnie pisać jak na tablicy. Jeżeli chcemy się pozbyć bazgrołów to wystarczy przetrzeć ja na sucho, a napis czy rysunek zniknie. Pozwala to na zapisywanie swoich myśli w dowolnym miejscu studia.

Warto zajrzeć również na: