Warszawskie ZOO

Warszawskie ZOO

28 grudnia 2015 Wyłącz przez Piotr

Dzieci uwielbiają zwierzęta, ale nie zawsze rodzice chcą się zgodzić na zakup pupila do domu. Jeśli nie stać nas lub dziecko jest uczulone na zwierzę, a pomimo tego pragnie mieć zwierzątko najlepszym rozwiązaniem będą odwiedziny parku dla zwierząt czyli Zoo.  Chociaż w Polsce nie mamy zbyt dużo ogrodów zoologicznych najbardziej znane jest to we Wrocławiu oraz w Warszawie.

Warszawskie Zoo mieści się po drugiej stronie Wisły (prawy brzeg), które zostało otworzone w roku 1928. Niestety na wskutek wybuchu drugiej Wojny Światowej, personel ogrodu został zmuszony odstrzelić zwierzęta mieszkające w zoo. Natomiast słoń Kasia zginął od wybuchu bomby. Najcenniejsze okazy zwierząt zostały wywiezione do Niemiec.

Najważniejsze zwierzęta, które znajdują się na terenie ogrodu zoologicznego, zebrana po drugiej wojnie światowej tj. 1948 rok.

 1. Słoniarnia. Warszawska Słoniarnia jest jedną z najnowocześniejszych w Europie. Obecnie zamieszkują ją cztery słonie afrykańskie.
 2. Ptaszarnia. To hala wolnych lotów, żyja w niej m.in. wymarłe na wolności szpaki bizantyjskie oraz gołębiaki kasztanowe.
 3. Herpatarium. To miejsce w którym żyją gady. Miejsce to zostało oddane dopiero w ’97 roku i posiada przeszklone szyby, która mają oświetlić wnętrze. Zwierzęta, które je zamieszkują to: krokodyle, żółwie, węże, płazy, jaszczurki oraz warany.
 4. Żyrafiarnia i małpiarnia. To wybieg, który jest ogrodzony jedynie fosą, a nie siatką Wewnątrz niego znajduje się miejsce dla małp.
 5. Małpiarnia. To miejsce zamieszkujące przez goryle i szympanse.
 6. Hipopotamiarnia i rekinarium. To obiekt posiadający basen wewnętrzny oraz zbiornik morski w którym eksponowane są rekiny i płaszczki.
 7. Sala bezkręgowca. To ekspozycja skorpionów, raków oraz ślimaków.
 8. Akwarium posiada duże zbiorowisko ryb morskich oraz słodkowodnych.
 9. Baśniowe zoo to miejsce dostępne dla dzieci, które liczy 10 000m2. Jest to miejsce, które umożliwia dziecku nakarmienie zwierzaka przy pomocy pracownika.

  sxc.hu

  sxc.hu

Nawet jeśli mamy w swoim domu zwierzaka warto jest odwiedzić warszawskie zoo z naszymi pociechami. To świetna zabawa zarówno dla naszych dzieci jak dla nas! Jeśli jesteśmy z poza Warszawy wystarczy jeśli wpiszemy Praga Warszawa zwiedzanie, a wyszukiwarka pomoże nam dojechać do celu.

Warto zajrzeć również na: