Wakacyjny  wypoczynek

Wakacyjny wypoczynek

28 maja 2015 Wyłącz przez Piotr

Maj nieubłaganie zbliża się do końca. Myśleliśmy, że będziemy się cieszyć ciepłym słońcem i wygrzewać w jego promieniach. Wydawało się, że lato przyjdzie szybko, zrzucimy wszystkie grubsze ubrania i już niedługo będziemy gotowi, żeby udać się na wakacyjny urlop. Maj jednak nas nie rozpieszczał. Wciąż widzimy gęste, szare chmury, brzydką pogodę. Prawie każdego dnia pada deszcz i jest zimno.

Staramy się jednak nie poddawać i liczymy na to, że czerwiec przyniesie nam trochę ładniejszej pogody. I że nadszedł już czas planowania wakacyjnego urlopu. Tego, na który czekamy cały rok, o którym myślimy przez wszystkie jesienne i zimowe miesiące. Ten, o którym myślimy już od razu po zakończeniu się wakacji. Czekamy z utęsknieniem.

Pytanie brzmi: czy chcemy w tym roku ryzykować odwiedzanie polskiego morza, czy będzie udawać się gdzieś poza granice kraju. Kołobrzeg hotele i dom nad morze Hiszpania stoją otworem i zapraszają swoich gości. Apartamenty od jakiegoś czasu są przygotowane na przyjazd letników. Przygotowują wakacyjne atrakcje, otwierają się wszystkie sezonowe kawiarnie i ogródki. Z wolna zaczyna się wakacyjny sezon.

Turyści zastanawiają się jednak dokąd udać się w tym roku. Przyglądają się, niezmiennej od jakiegoś czasu,  pogodzie i zastanawiają się czy w Polsce dostaną przynajmniej trochę letnich promieni słońca czy tylko brzydki i zimny deszcz. Polski klimat zaczyna zmieniać się na trochę gorszy, trochę mniej przyjazny, trochę mniej przyjemny.

Nadmorski hotel. /sxc.hu

Nadmorski hotel. /sxc.hu

Nie wiadomo którą opcje wybiorą w tym roku Polacy. Czy pewne, słoneczne wakacje, gdzieś w ciepłych krajach, gdzie na pewno w 40 stopniach Celsjusza będą się wygrzewać przy brzegu morza, czy też znajome polskie tereny, które każdego roku zachwycają równie mocno?

Bez względu na to, którą z opcji wybierze większość Polaków, obawiam się, że przez tegoroczną pogodę polskie miejscowości wypoczynkowe mogą w tym roku naprawdę ucierpieć. Dla turystów jednak najważniejszy jest odpoczynek i efekty, które przyniesie kilka dni w malowniczej miejscowości – w większości efektem ma być opalenizna.

Warto zajrzeć również na: