Wakacje w Karpaczu

Wakacje w Karpaczu

14 sierpnia 2014 Wyłącz przez Monika

Wakacje są okresem kiedy ludzie decydują się na to, by odpocząć z dala od codziennych problemów, móc nieco zregenerować się fizycznie i psychicznie, a także by móc zobaczyć jakieś ciekawe i niezwykłe miejsca. Dlatego też każdy kto poszukuje dla siebie odpowiedniego miejsca do odpoczynku może znaleźć go w wielu ciekawych miejscach w kraju i poza nim. Warto jednak nim zdecyduje się na wyjazd poza kraj zwiedzić kilka pięknych miejsc w Polsce, ponieważ jest ona pełna niezwykłych turystycznie miejsc, takich jak choćby regiony nadbałtyckie czy pasma górskie na południu kraju.

Jednym z piękniejszych miast w kraju jest choćby Karpacz. Karpacz jest miejscowością, która znajduje się w południowej Polsce w powiecie jeleniogórskim. Do najważniejszych atrakcji turystycznych Karpacza należy przede wszystkim Śnieżka, czyli najwyższy szczyt w Karkonoszach, całych Sudetach oraz Czech, który osiąga 1603 m.n.pm. Wg najnowszych czeskich pomiarów lub 1602 wg źródeł polskich.

karkonosze

Karkonosze są niezwykle urokliwe. /sxc.hu

Wśród innych atrakcji Karpacza jest także słynna świątynia, która znajduje się w drodze na Śnieżkę. Jest to Świątynia Wang, ewangelicki kościółek, wraz z przyległym do niego cmentarzem, który został do Karpacza przeniesiony w roku 1842 z Norwegii, z miejscowości Vang nad jeziorem Vangsmjøsa kościół ten sięga przełomowi XII i XIII wieku, jednakże w Karpaczu znali się dopiero w wieku XIX, na zlecenie pruskiego króla Fryderyka Wilhelma IV, który został do tego namówiony przez norweskiego malarza Jana Krystiana Dahla przeniósł go w nowe miejsce. Kościółek był przeznaczony w Vang na sprzedaż i do rozbiórki oraz odbudowy w nowym miejscu, ponieważ nie wystarczał już miejscowej ludności.

Karpacz jest miastem, które odznacza się niezwykle ciekawa architekturą, która intryguje wiele osób zainteresowanych jego odwiedzeniem. Wiele starych will, w których znajdują się liczne apartamenty Karpacz, czy też inne noclegi w tych niezwykłych i nietypowych domach powoduje, ze wiele osób jest to idealne miejsce do odpoczynku, tym bardziej że liczne szlaki górskie, które są zlokalizowane w bliskiej odległości tego miasta sprawiają, ze wiele osób wybiera go ze względu na możliwość spędzenia tutaj anonimowo wolnego czasu i odpoczynku od tłumów podczas górskich wypraw.

Karpacz i góry nie są jedynymi sposobami na odpoczynek. Niezmienną popularnością cieszy wybrzeże Morza Bałtyckiego i wiele z tamtejszych kurortów, w których mogą oni bez większego problemu wypoczywać na brzegu morza czy tez w nim pływając oraz zwiedzając jedną z wielu atrakcji regionu jak choćby tutejsze latarnie morskie. Wybór miejsca odpoczynku jest ważny, dlatego warto dokładnie go przemyśleć. 

Warto zajrzeć również na: