W co inwestować oszczędności ?

W co inwestować oszczędności ?

26 maja 2020 Wyłączone przez Piotr

Niestety niewiele z nas ma nawyk oszczędzania, wiąże się to z wieloma rzeczami lecz najczęściej powód jest jeden – nie mamy z czego odkładać oszczędności. Niskie zarobki, ciągle rosnące ceny wszystko to sprawia, że coraz ciężej jest odłożyć większą sumę pieniędzy. Jak jednak odpowiednio zainwestować jeżeli mamy odłożoną pewną sumę ?

Konto oszczędnościowe

Większość osób trzyma swoje pieniądze na koncie oszczędnościowym co jest oczywiście bezpieczną inwestycja jednak naprawdę nie da się na tym dużo zarobić. W zależności od banku oprocentowanie wynosi 1-2% w skali roku co nawet przy większych kwotach nie robi to wrażenia. Szczególnie że są inne możliwości na których naprawdę jesteśmy w stanie więcej zarobić w krótszym czasie. Jakie to są ?

Inwestowanie w nieruchomości

To jeden z popularniejszych sposobów na ulokowanie swojego majątku, jest nie tylko bezpieczny ale także bardzo skuteczny. Aktualnie od paru lat jest ogromne zainteresowanie nieruchomościami przez co konkurencja na tym rynku jest ogromna. Chcąc jednak zarobić w długim okresie czasu możemy szukać takich nieruchomości Wrocław, które aktualnie nie są w zbyt atrakcyjnym miejscu. Dzięki temu ich cena będzie niska a warto pamiętać, jak rozwijają się miasta i wsie przez co teraz nieatrakcyjne miejsca za pare lat mogą być naprawdę wartościowe. Ciekawym rozwiązaniem jest także flipping nieruchomosci czyli zakup zaniedbanego mieszkania i odnowienie go, zazwyczaj jest to najbardziej opłacalne, jednak jest to bardzo popularne od paru lat i ciężko jest znaleść takie mieszkania.

Warto zajrzeć również na: