Uchroń swoją firmę przed kryzysem

Uchroń swoją firmę przed kryzysem

9 lutego 2016 Wyłącz przez Piotr

W czasie gdy sytuacje na giełdzie jest chwiejna, relacje między największym graczami rynku zmieniają się jak w kalejdoskopie, a stan gospodarczy kraju jest delikatnie mówiąc słaby, należy uzbroić się w spokój i przede wszystkim odpowiednio przygotowane zaplecze finansowe w firmie.

Co robić gdy zyski spadają?
Kryzys w firmie to czas próby, kiedy żeby przetrwać trzeba wykazać się wysoko zaawansowanymi umiejętnościami zarządzania. Ważne jest by czas w jakim wprowadzamy zmiany był bardzo krótkie, ale jednocześnie by były one przemyślane i wprowadzone spokojnie z zastanowieniem. Musimy po prostu zadbać o to, by nasze pomysły i decyzje podjęte w panice nie doprowadziły firmy do ruiny większej niż sam kryzys.

biznes2

Firma to ludzie
Poza odpowiednimi zmianami i sprawnym systemem ich wprowadzania ważne jest też przygotowania pracowników do różnych sytuacji, które mogą wpłynąć na stan firmy.
Jeśli ze względu na problemy zaczniemy nagle zmniejszać wynagrodzenie dla pracowników nie wpłynie to dobrze na efektywność ich pracy. A jeśli dodatkowo nie wyjaśnimy im dokładnie dlaczego tak się dzieje skutki mogą być po prostu opłakane.

Komunikacja i szkolenia
Każdy pracownik musi mieć świadomość co dzieje się w jego miejscu pracy i jak to wpływa na jego sytuację. Dlatego niezwykle ważna jest komunikacja, zarówno pomiędzy samą kadrą pracowniczą jak i między poszczególnymi szczeblami hierarchii w przedsiębiorstwie. Wszystkie informacje muszą przepływać płynnie i szybko.  Usprawnić działanie pracowników w tym trudnym okresie mogą szkolenia. Rozróżniamy ich różne rodzaje i metody. W sytuacji kryzysu najlepiej sprawdzają się te których wdrożenie zajmuje najmniej czasu, przy bardzo dobrych efektach. Najlepiej wykorzystać filmy szkoleniowe, które przekazują skondensowana wiedzę w atrakcyjnej, angażującej formie.

Warto zajrzeć również na: