Ubezpieczenia komunikacyjne i na życie

Ubezpieczenia komunikacyjne i na życie

18 lutego 2015 Wyłącz przez admin

Wszyscy żyjemy w świecie, który jest niezwykle niebezpieczny. Z każdej strony tak naprawdę czyhają na nas zagrożenia – czy to podczas jazdy samochodem, ze strony zjawisk naturalnych czy też innych osób. Nigdy nie będziemy mogli przewidzieć kiedy dojdzie do jakiegoś niepożądanego zdarzenia, w którym odniesiemy jakieś szkody. Niestety nikt nie zrekompensuje nam tych strat i będziemy musieli z tymi skutkami radzić sobie sami. Na szczęście mamy jednak możliwość ubezpieczenia się od różnego rodzaju zdarzeń. Niektóre z nich są nawet obowiązkowe, choć te akurat nie obejmują nas, a jedynie chronią z uwagi odpowiedzialności cywilnej. Najbardziej popularne są właśnie ubezpieczenia komunikacyjne, a w tym OC. Stanowią one największy odsetek wszystkich polis, które są kupowane w naszym kraju. Dzieje się tak głównie z uwagi na to, że coraz więcej osób decyduje się na posiadanie samochodu, a jazda bez ubezpieczenia jest karalna.

Polisa OC

Dlatego każdy kierowca ma wykupioną polisę OC, która zabezpiecza innych uczestników ruchu przed szkodami, które sporządzimy. W ten sposób w razie stłuczki nie będziemy musieli wypłacać pieniędzy z własnego konta, a wszystko zostanie pokryte przez zakład ubezpieczeń. Niestety nie obejmuje ona naszego pojazdu, co oznacza, że nasze szkody będziemy musieli naprawić za własne pieniądze. Mamy możliwość jednak dokupienia takiej polisy, która będzie obejmowała również nasz pojazd oraz osoby, które będą znajdowały się w pojeździe. W ten sposób nie będziemy musieli się obawiać, że będziemy musieli pokrywać koszty leczenia takiej osoby lub naprawiać pojazd za własne, ciężko zarobione pieniądze. Są to ubezpieczenia autocasco oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków. Znacznie rzadziej wykupowane są ubezpieczenia na życie, które chronią ludzi w innych sytuacjach niż na drodze.

Ubezpieczenia OC są obowiązkowe w Polsce (sxc.hu)

Ubezpieczenia OC są obowiązkowe w Polsce (sxc.hu)

Zdrowie

Ubezpieczenia Libiąż na dom pozwalają na otrzymanie pieniędzy w przypadku, gdy dojdzie do jakiejś niekorzystnej sytuacji na przykład zalania nas przez sąsiada czy też na wypadek pożaru. Warto jest zdecydować się na tego rodzaju polisę, ponieważ dobrze chroni nasze interesy i sprawia, że możemy poczuć się bezpiecznie i komfortowo pod względem psychicznym. Jeżeli nasz dom jest nowy i dużo wart to zawsze lepiej jest zapłacić kilkaset złotych w ciągu roku i nie bać się, że będziemy mieli jakieś nieprzyjemności z tym związane. Możemy ubezpieczyć również siebie i dostać pieniądze za jakieś szkody, które się nam przytrafią np. złamania.

Warto zajrzeć również na: