Trudności związane z mieszkaniem na wsi

Trudności związane z mieszkaniem na wsi

29 lutego 2016 Wyłącz przez Piotr

Jak każda moneta ma dwie strony tak też mieszkanie na wsi posiada pewne wady czy utrudnienia. Częściowo jest to związane z koniecznością utrzymania porządku na posesji. Koszenie trawników, grabienie liści, odśnieżanie a także usuwanie nawisów śnieżnych i sopli mogą wydawać się wyjątkowo uciążliwe dla nowego mieszkańca wsi.

W związku z tym, że domy na wsi i projekty domów na wąską działkę są z reguły dużo większe od  tych w mieście związane jest to także z większą ilością prac remontowych i kosztów utrzymania.

budowa (sxc.hu)Mieszkając na wsi nie można być całkowicie samowystarczalnym, dlatego też zachodzi potrzeba licznych wyjazdów do miasta w celu dokonania poważniejszych zakupów, do urzędów lub instytucji kulturalnych. W niektórych przypadkach można zamówić zakupy przez Internet, lub załatwić sprawy przez online, ale nic nie zastąpi doświadczeń kulturalnych.

Koszty związane z utrzymaniem sporej nieruchomości i działki na wsi także należy wziąć pod uwagę przed przeniesieniem się na wieś. Opłaty takie mogą być nieco wyższe niż w mieście i związane głownie z opłatami za energię elektryczną, ogrzewaniem dużego domu oraz pracami remontowymi związanymi z odnawianiem elewacji, naprawą dachu, rynienien itp.

Poważniejszym problemem jest dostęp do opieki zdrowotnej. Na wsi najczęściej znajdują się jedynie przychodnie lekarskie oferujące ogólne porady. Brakuje tu gabinetów specjalistycznych, a także aptek, dlatego w takich przypadkach chory kierowany jest na leczenie do specjalistycznych instytucji leczniczych w mieście.

Warto zajrzeć również na: