Trening personalny kontra samodzielny

Trening personalny kontra samodzielny

28 maja 2015 Wyłącz przez Piotr

Lato zbliża się do nas wielkimi krokami. Może nie to pogodowe, ale na pewno to astronomiczne. Nie wiadomo jaka będzie pogoda, jednak wszyscy z całego serca liczą na to, że uda się złapać kilka słonecznych dni i załapać się na przyjemne, letnie wakacje. Z tego względu wiele kobiet, ale również i mężczyzn postanowili się wziąć ostro do pracy nad swoim ciałem. Pytanie czy do wakacji jeszcze zdążą?

Do wyboru mają dwie opcje: albo zmobilizują się sami i będą trenowali ciągle samodzielnie albo po prostu wybiorą sobie do pomocy trenera personalnego. Obie opcje mają swoje plusy i minusy. Samodzielny trening można wykonywać w domu, zawsze wtedy kiedy ma się na to czas. Może to być poranek, wieczór, możecie robić to także podczas oglądanie ulubionego serialu, przed telewizorem.

Dodatkowo, taki trening może być naprawdę mocno zróżnicowany. Co to oznacza? Że możecie wyzbyć się całej nudy. Na przykład w poniedziałek pójdziecie na basen, we wtorek zagracie w tenisa, w środę pobiegacie, w czwartek zagracie w squash, w piątek pogracie w piłkę nożną, a w weekend pojeździcie na rolkach i rowerze. Każdego dnia coś innego. Dodatkowo, kiedy źle się poczujecie – nie musicie odwoływać spotkania z trenerem.

Pływanie wpływa na mięśnie całego ciała. /sxc.hu

Pływanie wpływa na mięśnie całego ciała. /sxc.hu

Spotkania z trenerem, z kolei, na pewno doskonale wpłyną na Wasza systematyczność. Określone dni i godziny, w których się spotykacie staną się świętością i lenistwo nie będzie mogło brać tutaj góry. Dodatkowo trener personalny doskonale dobierze ćwiczenia – do efektów, które chcecie otrzymać, do Waszej wagi, gabarytów, mięśni, które chcecie wyrobić. Doskonale zna się na swojej pracy i nie pozwoli Ci się przemęczyć, aż do granic wytrzymałości, ale wyciśnie z Ciebie ostatnie poty. Ma jednak ograniczone możliwości – często wyłącznie do siłowni.

Kiedy wybierzecie już odpowiednią drogę to czas jeszcze zaopatrzyć się w wyciskarki do soków. Nie ma nic lepszego niż zdrowa żywność i  świeżo wyciśnięty sok – prawdziwej bomby witaminowej.

Warto zajrzeć również na: