Tanie podróżowanie

Tanie podróżowanie

15 marca 2016 Wyłącz przez Piotr

Od kilku lat obserwujemy mocny rozkwit turystyki. Polacy jeżdżą częściej, dalej i znacznie bardziej świadomie. Odkrywają zupełnie nowe tereny, nie ograniczają się do popularnych kurortów. Jeżdżą też mądrzej niż dawniej, nauczyli się tak planować wyjazdy, by zobaczyć jak najwięcej, za jak najniższą cenę. Nie ma co ukrywać, że wychodzi im to całkiem nieźle. Dla tych, którzy nie wiedzą jak podróżować, żeby nie zwariować i nie stracić wszystkich oszczędności zapraszam do lektury.

Planuj z wyprzedzeniem, ale otwieraj się na spontaniczne akcje
O ile dwutygodniowy urlop warto zaplanować z kilkutygodniowym, lub nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, o tyle weekendowy wypad może być już dziełem przypadku. I, co ważne, nigdy nie wiadomo co jest lepsze. Jeśli chcemy wybrać się na spokojny wczasy na plaży lub pełne wrażeń wakacje w puszczy amazońskiej oczywiście warto wszystko starannie zaplanować. Najpierw trzeba określić konkretny budżet, który możemy przeznaczyć na wyjazd, a następnie dokonać dokładnego researchu, wyszukajmy w Internecie jakie miejsca interesują nas najbardziej, zapoznajmy się z opiniami innych podróżników, otwórzmy się na ich wiedzę i doświadczenia, bo może nam to zaoszczędzić czasu, nerwów i pieniędzy.

beach(sxc.hu)

beach(sxc.hu)

Gdzie nocować?
W zależności od tego gdzie się wybieramy, w jakim okresie i w jakim dokładnie celu mamy wiele możliwości noclegowych. Coraz bardziej popularny staje się na przykład wynajem apartamentów Hiszpania, natomiast dla mniej wymagających, a jednocześnie rządnych przygód pozostają liczne schroniska, hostele, pola namiotowe i prywatne noclegi. Ważne jednak, by zawsze upewnić się, że wybrany przez nas ośrodek i jego właściciele są godni zaufania, dlatego pytajmy innych, szukajmy informacji, czytajmy opinie.

Warto zajrzeć również na: