Szkody górnicze i odszkodowania

Szkody górnicze i odszkodowania

27 października 2014 Wyłączone przez admin

Górnictwo jest jednym z podstawowych filarów Polskiej gospodarki. Jest to bardzo duża gałąź przemysłu, która każdego roku generuje ogromny zastrzyk gotówki dla Skarbu Państwa. Niestety jest to również zajęcie, które niesie ze sobą ogromne ryzyko – zarówno dla pracowników oraz osób, które mieszkają niedaleko kopalni. Może dochodzić do nieprzewidzianych zdarzeń, które będą miały spore konsekwencje dla życia lub zdrowia. Dlatego tak ważne jest, aby podejmowane były jedynie rozsądne działania, które pozwolą nam na radzenie sobie z problemami, które związane są między innymi z powstawaniem wypadków w górnictwie. Często słyszy się o różnego rodzaju akcjach ratunkowych, które przeprowadzane są każdego roku w kopalniach. Najczęściej związane są z zawaleniem się ściany wydobywczej lub wybuchem metanu.

Kopalnia odkrywkowa /sxc.hu

Kopalnia odkrywkowa /sxc.hu

Wypadki górnicze

Wtedy temperatura może przekraczać temperaturą powyżej 1000 stopni Celsjusza, czyli taką jaką osiąga lawa na powierzchni Ziemi. Jest to niebezpieczne i może powodować rozległe opatrzenia, które najczęściej zakończą się śmiercią poszkodowanego. Zagrożenie górników nie jest jedynym, które może wystąpić. Nie tylko osoby pracujące pod powierzchnią mogą czuć się niebezpieczne podczas wykonywania swoich obowiązków. Szkody mogą ponieść osoby mieszkające w najbliższej okolicy oraz przypadkowe osoby, które znalazły się w najbliższych okolicach zakładu. Często przeprowadzane są kontrolowane zawalenia ścian na kopalni, które wywołują potężne wstrząsy. Są to tąpnięcia, które mogą wywołać trzęsienie ziemi. W niektórych przypadkach są one na tyle potężne, że mogą doprowadzić do zniszczenia elewacji budynków lub osłabienia jego struktury. Można to zauważyć chociażby na przykładzie osiedli mieszkaniowych, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie.

Odszkodowania

W większości są one popękane a ich podstawa jest naruszona. Może okazać się, że osoby mieszkające w takich blokach będą musieli częściej tynkować ściany (widoczne pęknięcia) lub szpachlować sufit (odpadający tynk). Każda osoba, która została dotknięta w ten sposób może domagać się zadośćuczynienia za szkody Rybnik. Jest to ważne, ponieważ dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie prac remontowych, które są niezbędne po zbyt silnych wstrząsach, które oddziałują na jej mieszkanie. W tym celu konieczne jest się zgłoszenie do adwokata, który będzie potrafił podjąć odpowiednie środki prawne do tego, aby doprowadzić sprawę do końca i wywalczyć pozytywne dla nas rozstrzygnięcie.

Warto zajrzeć również na: