Systemy ochrony antywirusowej

Systemy ochrony antywirusowej

10 grudnia 2014 Wyłącz przez Maks

Korzystanie z internetu może powodować pewne problemy. Zdarza się, że przypadkowo możemy wejść na stronę, która jest zainfekowana wirusami. W takiej sytuacji dojdzie do przeniesienia się ich na nasz komputer. Wiadomo, że tego rodzaju malware może siać prawdziwe spustoszenie i powodować problemy z działaniem systemu. Jeżeli jest to komputer, na którym trzymamy ważne dane to istnieje poważne ryzyko, ze takie dane zostaną utracone. Nie możemy do tego dopuścić, ponieważ w żaden sposób nie uda się nam ich odzyskać. Może to powodować poważne problemy i dlatego musimy podejmować działania, które zakrojone są na większą skalę. Przede wszystkim warto jest się zaopatrzyć w oprogramowanie antywirusowe. Możemy znaleźć takie które są płatne, ale też takie, które zostały oddane do użytku zupełnie za darmo.

Systemy antywirusowe

Wirusy mogą powodować utratę ważnych danych (sxc.hu)

Wirusy mogą powodować utratę ważnych danych (sxc.hu)

Ich skuteczność bywa różna, ale nie zawsze jest powiedziane, że darmowe systemy antywirusowe są nieskuteczne. W dużej mierze potrafią wykrywać zagrożenie i skutecznie je usuwać. Co prawda brakuje im pewnych funkcjonalności, ale do zastosowań domowych nie są one wymagane. Jeżeli jednak chcemy mieć bardzo dobrą ochronę o powinniśmy się zdecydować na ochronę płatną. Wtedy dobrym rozwiązaniem będzie webroot. Jest to program antywirusowy, który cechuje się bardzo szybkim działaniem. Dzieje się tak głównie dlatego, że wykorzystuje możliwości chmury obliczeniowej. Wszystkie działania przeprowadzane są na wielu komputerach i w ten sposób nasza jednostka nie jest tak obciążona jak normalnie. Nie odczuwamy spowolnień systemu i możemy zająć się komfortową pracą już od samego początku. Jest to rozwiązanie najbardziej korzystne, które polecane jest zarówno początkującym użytkownikom oraz tym zaawansowanym.

Firewall

Oprócz tego warto jest używać dodatkowych zabezpieczeń. Przede wszystkim zapory ogniowej, czyli firewalla. Jest to aplikacja, która pozwala na blokowanie niektórych typów połączeń. Pozwala to między innymi na ograniczenie przesyłu danych ze stron, które mogą powodować infekcję. Na dodatek wychwytuje nieautoryzowane dostępy do naszego komputera – w ten sposób udaremniane są próby włamania do naszego komputera. Istniej jeszcze wiele programów, które można z powodzeniem wykorzystywać do ochrony systemu komputerowego. Mogą to być chociażby programy typu Adware, które usuwają aplikacje szpiegowskie z naszego komputera. Stosowanie ich nie jest konieczne, ale pozwalają na zwiększenie naszej prywatności w sieci i uniemożliwiają przeglądanie naszych plików przez niepowołane osoby.

Warto zajrzeć również na: