Stwórz własny styl

Stwórz własny styl

20 marca 2016 Wyłącz przez Piotr

Marzysz o ubraniach ale nie możesz ich znaleźć w sklepach? Chciałabyś mieć sukienki idealnie dopasowane do Twojej figury? Chciałabyś mieć stroje jak od projektantów ale niższym kosztem? To wszystko możesz osiągnąć. Wystarczy, że kupisz maszynę do szycia, nici i materiały. Kiedy to wszystko zdobędziesz, możesz mieć dosłownie każde ubranie.

Jak zacząć

Na początku warto poczytać o typach maszyn do szycia, ich cenach, jakości, poszukać opinii innych. Następnie dobrze jest popróbować, która maszyna do szycia najlepiej pasuje do twojego stylu

clothes(sxc.hu)

clothes(sxc.hu)

pracy. Potem wystarczy tylko ćwiczyć. Przygotuj się na to, że twoje początkowe kreacje nie będą najpiękniejsze. Być może będą wymagały wielu poprawek, a być może nawet to ich nie uratuje. Ale nie zniechęcaj się! Nie od razu Rzym zbudowano.

Szablony

Jeżeli nie przerabiasz ubrań, które już masz i chcesz uszyć coś od podstaw, zlokalizuj najbliższy sklep z szablonami i kup podstawowe szablony krawieckie. Dzięki nim będziesz mogła bez problemu uszyć wszystko, od sukienki, przez pelerynę, aż po spodnie.

Wykończenie

Pamiętaj o tym, że diabeł tkwi w szczegółach. Zadbaj o to, aby wszystkie twoje kreacje były starannie wykończone. Dopilnuj, żeby każda dziurka na guzik była obszyta, żeby nigdzie nie wisiały luźne nitki o raz żeby każdy skraj ubrania był obszyty.

Warto zajrzeć również na: