Sprawdzone rodzaje kominków

Sprawdzone rodzaje kominków

28 sierpnia 2021 0 przez admin

Kominek w salonie to jedna z najlepszych dekoracji jaką możemy sobie zafundować, a dodatkowo będzie pełniła on funkcję ogrzewania. Jednak odpowiedni dobór kominka może zależeć od wielu czynników, w tym od tego jakie paliwo wykorzystuje. Jakie rodzaje kominków się sprawdzą?

Kominek jako dekoracja

Tak naprawdę każdy rodzaj kominka sprawdzi się w formie dekoracji, więc jeśli będzie on służył tylko do tego to nie musimy się niczym przejmować. Jeśli jednak chcemy w nim palić i stosować go jako dodatkowe źródło ciepła w pomieszczeniu to warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z dostępnymi formami paliwa. Jakie są wkłady do kominków i co dokładnie używają jako paliwo?

Paliwa

Różne kominki wykorzystują różne paliwo, którego jedynym zadaniem jest generowanie ciepła. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest wykorzystywanie drewna i węgla w charakterze paliwa, co z pewnością ma swój urok, jednak jest to również nieekologiczne. Jeśli chcemy bardziej dbać o środowisko, to lepszym wyborem będzie kominek na pellet lub gaz. Dobrym rozwiązaniem może też być kominek na biopaliwo.

Warto zajrzeć również na: