Sposoby na podawanie lektów

Sposoby na podawanie lektów

24 lutego 2015 Wyłącz przez Maks

Sposobów na przyjmowanie lekarstw jest bardzo wiele. Niestety nie wszystkie są takie poste i przyjemne jakbyśmy chcieli. Niektórzy ludzie, którzy chorują wolą nie obnosić się ze swoją chorobą i po prostu przyjmować lekarstwa sekrecie przed innymi osobami. Jest to nie możliwe na przykład podczas pracy, gdy w jednym pomieszczeniu jest więcej osób. W przypadku najbardziej rozpowszechnionych tabletek będzie to dość proste, bo możemy to zrobić tak, że nie zostaniemy zauważeni to w momencie, gdy korzystamy z innych sposobów na podanie sobie leków to będziemy mieli z tym większe trudności. Przykładem mogą być osoby, które cierpią na cukrzyce. Muszą oni co jakiś czas wstrzykiwać sobie insulinę. Nie można tego jednak robić w biurze, przy klientach czy współpracownikach. Jest co prawda możliwość zrobienia tego w toalecie, ale musimy brać pod uwagę też czynniki higieniczne. Wstrzykiwanie sobie lekarstwa powoduje, że droga do drobnoustrojów zostaje otwarta. Wiemy z kolei, że w takich miejscach znajduje się wiele bakterii, które tylko czekają, aż będą mogły wniknąć w ciało potencjalnej ofiary.

Lekarstwa

Wstrzykiwanie sobie lekarstw może zostać też źle odebrane przez współpracowników. Jeżeli zauważą oni, ze dana osoba przyjmuje coś w ten sposób, ale nigdy nie wspomnienia o swojej chorobie to najprawdopodobniej pomyślą sobie, że jest to substancja odurzająca, czyli mówią najprościej – narkotyki. Niestety w naszej mentalności tego rodzaju sytuacje nie mogą zostać wyjaśnione normalnie. Puszczana jest tylko plotka, która zaczyna krążyć po całym zakładzie pracy. Taka osoba wtedy nie ma wyjścia i po prostu będzie musiała przyznać się do tego że choruje. Jeżeli zależało jej na ukryciu swojej przypadłości to będzie to całkiem spory problem. Nie jest to jednak jedyna z niewygodnych metod na zażywanie leków w miejscach publicznych.

Inhalacja

Strzykawka z lekarstwem (sxc.hu)

Strzykawka z lekarstwem (sxc.hu)

Wiele osób we współczesnym świecie ma problemy z górnymi oraz dolnymi drogami oddechowymi. Jest to spowodowane chociażby zanieczyszczeniami powietrza lub bakteriami, które pojawiają się na każdym kroku. Do takich celów wykorzystuje się inhalatory lub koncentratory tlenu. Są to jednak dość duże urządzenia, które nie są szczególnie poręczne. Mamy też mniejsze odpowiedniki tych urządzeń, ale w dalszym ciągu nie są one na tyle dyskretne, że można byłoby je niezauważenie wykorzystywać w pracy. Inaczej jest z małymi inhalatorami, które stosuje się na przykład w przypadku astmy. Są one na tyle niewielkie, że jest możliwość, ażeby użyć je w niepostrzeżony sposób.

Warto zajrzeć również na: