Sezon grillowy rozpoczęty

Sezon grillowy rozpoczęty

11 maja 2015 Wyłącz przez Maks

Pierwsze ciepłe dni w roku to idealny pretekst do tego, aby rozpocząć sezon grillowy. Szczególnie ważne jest to dla Polaków, którzy wręcz uwielbiają tego rodzaju wypoczynek. Mówi się o tym, że jedzenie potraw z grilla jest zdecydowanie bardziej zdrowe niż z patelni. Jest to oczywiście prawdą ,ale pod warunkiem, że przestrzegamy pewnych zasad. Na początek musimy wiedzieć, że nie mają one tyle kalorii, bo tłuszcz w dużej mierze się wytapia i skapuje na ruszt. W ten sposób nie mają one takiej zawartości lipidów jak jedzenie podawane prosto z patelni, gdzie przez cały czas obracają się one w oleju. Pamiętajmy tylko o tym, że jedzenie podawane w ten sposób może być też szkodliwe! Na przykład, gdy będziemy używali chemicznych i wodnych podpałek. W ten sposób może dojść do powstania związków, które są szkodliwe i mogą powodować spore problemy zdrowotne.

Grillowanie jest w Polsce niezwykle popularne (sxc.hu)

Grillowanie jest w Polsce niezwykle popularne (sxc.hu)

Grillowanie

Podobnie jest w przypadku, gdy zbyt mocno podpiekamy jedzenie. Jeżeli będą one spalone z zewnątrz to możemy być pewni, że będą tam toksyczne związki, których lepiej nie spożywać. Jest to całkiem spory problem, który powoduje, ze musimy bardzo uważać na potrawy, które w ten sposób przygotowujemy. Jeżeli jednak będziemy pilnowali potraw i robili wszystko rozsądnie to na pewno uda się nam dostosować wszystko do naszych potrzeb. Ciekawą rzeczą są kominki ogrodowe. Co prawda nie są to typowe grille, ale posiadają też często ruszt i możemy w ten sposób przygotować sobie potrawę na ciepło. Podstawowym ich zadaniem jest jednak akumulowanie ciepła, które później może służyć do ogrzewania. Każdy z nas pamięta zimne wiosenne wieczory, w których tego rodzaju urządzenie byłoby jak znalazł.

Kominki ogrodowe

Najważniejsze podczas grillowania jest jednak nie tylko jedzenie, ale głównie możliwość spędzenia czasu z ludźmi, których lubimy – najczęściej są to znajomi, ale też rodzina, sąsiedzi, ludzie z pracy. W ten sposób jesteśmy w stanie zbliżyć się do niektórych osób. Poznać ich bliżej i zbudować fajne relacje, które później przez całe życie będą wykorzystywane jeszcze nie raz przez obie strony. Dlatego jeżeli mamy okazję spędzenia czasu przy grillu to nie odmawiajmy – spędzimy czas w fajnym gronie, zjemy coś dobrego i będzie to pewnego rodzaju odskocznia od codziennych problemów, których niestety jest tak wiele w naszym codziennym życiu. Musimy mieć to w pamięci, bo naprawdę warto jest postępować w taki sposób!

Warto zajrzeć również na: