Rynek nieruchomości a kupno mieszkania

Rynek nieruchomości a kupno mieszkania

4 sierpnia 2015 Wyłącz przez Daniel

Wiele młodych małżeństw staje przed poważnym wyzwaniem, które skupia się na wybraniu nieruchomości, w której będą mogli zamieszkać. Nie jest to wcale takie łatwe i dlatego musimy mieć świadomość tego, że jest to decyzja trudna, która będzie wiązała nas na wiele lat. Często bowiem musimy wziąć kredyt hipoteczny, aby w ogóle móc się zdecydować na zakup takiego domu czy mieszkania. Jest to kwota opiewająca na wartości kilkuset tysięcy złotych, co jest dla większości osób ogromnym zobowiązaniem, które spłacane będzie przez kolejne lata – często nawet trzy dekady. Pamiętajmy, że jest to decyzja ważna i nie powinniśmy w tym przypadku ulegać emocją, ale ocenić wszystko bardzo racjonalnie. Dzięki temu będziemy mogli wybrać coś świadomie i nie narażać się na jakieś problemy lub rozczarowanie po latach. Nieruchomości nie sprzedają się z dnia na dzień więc spokojnie będziemy mogli przespać się z decyzją przez kilka nocy. To pozwoli nam spojrzeć na wszystko o wiele przychylniejszym okiem.

Nieruchomości

Nieruchomości to ogromny majątek. Nawet jeżeli teraz zdecydujemy się na jego zakup to w przyszłości będziemy mieli coś, co będzie miało określoną i wysoką wartość rynkową. W ten sposób będziemy mogli zapisać je w spadku swoim dzieciom czy wręcz sprzedać, gdy będziemy potrzebowali szybkiej gotówki. Pamiętajmy o tym, ponieważ dzięki temu perspektywa kredytu na mieszkanie nie wydaje się już taka przerażająca. Oczywiście rata kredytowa będzie bardzo wysoka i dla wielu osób może być ona zdecydowanie zbyt dużym obciążeniem. Najlepiej, gdy obie osoby pracują i zarabiają całkiem niezłe pieniądze. W ten sposób możliwe jest całkiem dobre poradzenie sobie z sytuacją, w której się znajdujemy i kupienie takiego domu lub mieszkania o jakim zawsze marzyliśmy.

Mieszkania

Zakup nieruchomości to poważna decyzja (sxc.hu)

Zakup nieruchomości to poważna decyzja (sxc.hu)

Podczas kupowania mieszkań warto jest się skupić na takich elementach jak jego lokalizacja (powinno znajdować się blisko pracy, szkoły czy szpitala), okolica (niektóre osiedla mają złą renomę i są po prostu niebezpieczne), jego wielkość (musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy dana wielkość będzie dla nas wystarczająca teraz i za kilka lat) oraz jego cena (niektóre z nich chodź są idealne pod każdym względem to ich cena jest zbyt wysoka na nasze możliwości). Na podstawie tych kryteriów można podjąć decyzję o tym czy mieszkanie będzie dla nas dobrym wyborem czy być może lepiej jest się wstrzymać.

Warto zajrzeć również na: