Rozprawa sądowa i ogłoszenie wyroku

Rozprawa sądowa i ogłoszenie wyroku

19 grudnia 2014 Wyłącz przez Maks

Prawo jest niezwykle istotne w naszym życiu. Każdy ma z nim do czynienia i to niezależnie od tego czy staramy się postępować zgodnie z obowiązującą literą prawa czy też nie. Bez znaczenia którą drogę wybraliśmy to możemy stanąć przed wysokim sądem jako osoba oskarżona. Wiele osób uważa, że takie rzeczy są niemożliwe i naprawdę trzeba mieć coś na sumieniu, aby zostać oskarżonym przez prokuratora. Prawda okazuje się jednak taka, że ludzie są bardzo zawistni i mogą specjalnie oskarżać osoby, którym np. się zbyt dobrze powodzi lub są zagrożeniem biznesowym. Z tego powodu tak niezwykle istotną rzeczą jest, aby uważać na to o się robi, albo mówi. Niekiedy nawet niewinna rzecz może zostać wykorzystana przez taką zawistną osobę. W ten sposób może zdobyć jakiś materiał dowodowy, który stanie się podstawą do tego, aby nas ukarać i osądzić. Nie możemy do tego dopuścić, ponieważ możemy w ten sposób ucierpieć i to w bardzo znaczący sposób.

Sąd najwyższy

Książki prawnicze (sxc.hu)

Książki prawnicze (sxc.hu)

W momencie, gdy dostaniemy wezwanie z sądu to najważniejszą rzeczą jest skontaktowanie się z prawnikiem. Jest to niezwykle istotne i dlatego powinniśmy dokonać tego w pierwszej kolejności. Jest to osoba, która dobrze zna prawo i umie je interpretować. W ten sposób będzie mógł dokładnie wytłumaczyć nam o co jesteśmy oskarżani oraz jakie konsekwencje grożą nam za ten rzekomo popełniony czyn. Na dodatek będzie reprezentował nas jako adwokat Gniezno. Jest to osoba, która posiada pełnomocnictwo i może reprezentować nas w sądzie. Dzięki temu nasze szanse na pozytywne ogłoszenie wyniku rosną. W przypadku, gdy nie stać nas na skorzystanie z usług adwokata, mamy prawo skorzystać z pełnomocnika, który przydzielany jest z urzędu. Nie jest on jednak taki skuteczny, ponieważ zajmuje się wieloma sprawami w jednym czasie i nie jest w stanie się temu do końca poświęcić. Jednak jest to lepsze rozwiązanie niż bronienie się samodzielnie.

Rozprawa sądowa

Zadaniem adwokata jest przedstawienie wszystkich wydarzeń w taki sposób, aby uwodnić, że to nie my popełniliśmy zarzucany nam czyn. W celu osiągnięcia tego możliwe jest na przykład powoływanie świadków. W przypadku, gdy będą oni powtarzały naszą wersję zeznań to bardzo możliwe, że sąd przychyli się do naszej sprawy i po prostu nas uniewinni. Jednakże mogą oni być przesłuchiwani także przez prokuratora. Może ona zadawać pytania w taki sposób, że okaże się, że mogą też przeciągnąć szalę zwycięstw na stronę „przeciwnika”.

Warto zajrzeć również na: