Rola snów w naszym życiu

Rola snów w naszym życiu

25 lutego 2016 Wyłącz przez Piotr

Chyba nie ma osób, które by nie śniły. Sny stanowią integralną część naszego snu. Czasem mogą być irracjonalne, w innym przypadku straszne lub zabawne i bardzo przyjemne.  Jaką pełnią rolę i z czego wynikają? Poniżej krótka analiza.

sny bywają dziwne(sxc.hu)

sny bywają dziwne(sxc.hu)

Sny mogą pełnić w życiu człowieka wiele funkcji. Po pierwsze i chyba najważniejsze systematyzują one zdobytą w ciągu dnia wiedzę, doświadczenie i przeżycia. Uznać można, że dzięki temu każdego dnia budzimy się o wiele mądrzejsi. Zapewne też dlatego mówi się, że warto przespać się z jakąś decyzją czy tematem, bo to pomoże nam dokonać właściwego wyboru. Sny pomagają również połączyć nasze przeszłe przeżycia i równie wydarzenia z naszego życia z teraźniejszymi uczuciami, wydarzeniami i dylematami. Dzięki temu odkrywamy wcześniej niezauważane połączenia czy podobieństwa, które mogą pomóc nam w zrozumieniu sytuacji, czy też rozwiązaniu jakiegoś problemu. Czasami zdarza się, że pewne sny pojawiają się kilkukrotnie, a nawet nieustannie. Wtedy może okazać się, że nasz mózg nam coś próbuje przekazać, zasygnalizować. Niezależnie jednak od tego jaką mają formę są nam potrzebne, tak jak niepewnym rodzicom testy na ojcostwo.Może to być jakaś choroba w organizmie czy zmartwienie w głowie. Warto wtedy posilić się na interpretację takiego snu i spróbować odnaleźć zakodowaną wiadomość.

Interpretacja snów polega na odnalezieniu ich ukrytego znaczenia. Warto pamiętać, że senniki czy różne babcine przepowiednie niekoniecznie niosą ze sobą prawdę. Wynika to z faktu, że każdy sen to nasza indywidualna sprawa i dotyczy wyłącznie nas, kreowany jest przez nasze przeżycia, uczucia i umysł. Dlatego też uniwersalne odnośniki mogą, a wręcz na pewno się nie sprawdzają. Analiza snu powinna polegać na wynotowaniu najważniejszych kwestii jakie się pojawiły w naszej marze sennej, lub nawet całego snu. Potem należy poszukać odnośników w naszej codzienności, na płytkiej płaszczyźnie. Następnie poszukać głębiej i pomyśleć, czy zrobiona przez nas analiza ma realne przełożenie.

Warto zajrzeć również na: