Rodzaje sukien ślubnych

Rodzaje sukien ślubnych

9 listopada 2015 Wyłączone przez Piotr

Pierwszym z modeli jest model klasyczny. Charakteryzuje się on dopasowaną górą oraz szerokim dołem. Dodatkowo pod spotem jest doszyta halka. Zazwyczaj suknie tego typu są jedno lub dwuczęściowe.  W przeciwieństwie do fasonu Rybki, nie posiada ramion.

Fason rybka lub inaczej syrenka to sukienka dokładnie dopasowana z lekkim rozszerzeniem od kolan. Często spotykamy  się, że jest ona w całości wykonana z koronki.

Kolejna sukienkę, którą można spotkać w wersji z rękawami jest model typu Empire. Jest to suknia ze zwężeniem a może bardziej odcięciem pod biustem.  Zazwyczaj szyje się ją z delikatnych materiałów np. aksamit.  Suknia w fasonie litery A bardzo przypomina tę klasyczną, również jest spotykana bez rękawów czy bez ramiączek. Różni ją natomiast fakt, że podkreśla ona talię i zazwyczaj ma gorsetową górę.

sxc.hu

sxc.hu

Model prosty sukni, to ostatnio bardzo spotykany fason zarówno przy  ślubach kościelnych jak i cywilnych.  Jest całkowicie prosta, bez jakichkolwiek rozszerzeń. Jedyne co posiada to zaszewki lub francuskie cięcia dzięki czemu figura panny młodej jest podkreślona. Zazwyczaj jest ono do kolan dzięki czemu ruchy są dużo bardziej swobodne.

Suknie ślubne  oraz alby komunijne to wyzwanie dla każdej kobiety. na te dni  czekamy latami, dlatego zadbajmy o to suknia była naszą wymarzoną, a dodatkowo żebyśmy się dobrze w niej czuły. 🙂

Warto zajrzeć również na: