Remontujemy dom przy małym budżecie

Remontujemy dom przy małym budżecie

13 lipca 2016 Wyłącz przez Marta

Remont jest nieunikniony. Możemy zwlekać z podjęciem takiej decyzji i przesuwać ją w czasie, ale prędzej czy później będziemy musieli zdecydować się na odświeżenie swoich wnętrz. Potraktujmy to jako szansę na stworzenie nowoczesnych i modnych wnętrz, które będą lepiej do nas dostosowane. Poprzednim razem urządzając mieszkanie byliśmy innymi ludźmi, a co innego było wtedy trendy. Gusta się zmieniają, co jest chyba oczywiste. Jest cała masa osób, które źle czują się w swoim mieszkaniu z tego powodu, że to nie jest ich styl. Wstydzą się nawet zaprosić bliskie osoby, bo wiedzą, że zostanie to skrytykowane. Jeżeli więc znaleźliśmy się w takim punkcie to powinniśmy pomyśleć nad najlepszym rozwiązaniem. Bardzo często wyjściem z sytuacji okazuje się właśnie przeprowadzenie remontu. Nawet nie mając wielkiego budżetu jesteśmy w stanie odświeżyć pomieszczenia i sprawić, że zaczną one wyglądać jak nowe. Przestawiamy kilka sposobów na zmniejszenie kosztów remontu bez wyraźnej straty jakości.

Cyklinowanie podłogi drewnianej

Drewniana podłoga ma to do siebie, że konieczne jest jej cykliczne odnawianie. Wiele osób decyduje się na jej wymianę w czasie remontów na przykład na panele drewniane. Jest to uzasadnione, ale jedynie wtedy, gdy wcześniej mieliśmy położoną wykładzinę lub gumolit. Jeżeli dotychczas mieliśmy położony parkiet drewniany lub mozaikę to warto jest to wykorzystać. Jak każdy wyrób z drewna są one całkiem proste do renowacji. Oczywiście w tym przypadku najlepiej jest zlecić to profesjonalistom, aby mieć pewność, że wszystko będzie wyglądało tak jak powinno. Cyklinowanie Gdynia przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, którego zadaniem jest zeszlifowanie wierzchniej warstwy lakieru. W ten sposób usuwamy też wszystkie niedoskonałości, które pojawiły się na tej powierzchni przez lata. Następnie można zmienić jej kolor na przykład poprzez zastosowanie bejcy do drewna lub specjalnego lakieru. Na końcu zabezpieczamy całość dodatkowa warstwą lakieru lub za pomocą olejowania. Podłoga będzie wyglądała świetnie i będzie nie do odróżnienia od świeżo położonej.

Odnowiony parkiet drewniany (sxc.hu)

Odnowiony parkiet drewniany (sxc.hu)

Renowacja mebli

Podobnie jesteśmy w stanie postępować w każdym pomieszczeniu, gdzie tylko mamy parkiet lub mozaikę. Odnawiając podłogę zamiast jej wymieniać jesteśmy w stanie oszczędzić nawet do kilku tysięcy złotych. Wszystko tak naprawdę zależy od metrażu jakim dysponujemy. W podobny sposób można postąpić z meblami. One również nadają się do wyremontowania i mogą wyglądać naprawdę świetnie. Przede wszystkim będziemy musieli je naprawić. Jeżeli mamy wyłamane zawiasy lub niespasowane zamki to powinny zostać one wymienione. Następnie konieczne jest odtłuszczenie wszystkich powierzchni i zeszlifowanie tych, które się da. Będziemy mogli pomalować szafkę na dowolny kolor – często wybierane są farby, które pozwalają stworzyć wysoki połysk. W ten sposób szafki będą sprawiały wrażenie jakby zostały wykonane z ceramiki, co wpasuje się w najnowsze trendy. To wszystko za kilkaset złotych więc nieporównywalnie niższe kwoty niż wcześniej.

Warto zajrzeć również na: