Remontowanie domu i eksperymenty z sufitem

Remontowanie domu i eksperymenty z sufitem

11 maja 2015 Wyłączone przez Maks

Remontowanie starych i zniszczonych mieszkań jest dość sporym wyzwaniem. Szczególnie jeżeli poprzedni właściciele mieli dość specyficzny gust i ozdobili swoje mieszkanie elementami, których trudno się pozbyć. Do dziś jest wiele mieszkań, w których można spotkać boazerie, tapety czy kasetony. Oczywiście mogą one prezentować się znakomicie i wtedy nie ma problemu z tym, ze istnieją, ale w większości domów jest to po prostu nie do zaakceptowania. W dawnych latach były to rozwiązania niezwykle popularne i niemal każdy miał coś podobnego w swoim mieszkaniu. Pozbycie się tego jest niezwykle trudne, a zawłaszcza jeżeli chodzi o kasetony. Usunięcie ich z rękami w górze może być dość poważną trudnością. Dlatego też z reguły zostają miejsca, w których są pozostałości kleju lub nawet fragmenty kasetonów. Jest to dość poważny problem, z którym będziemy musieli sobie jakość poradzić jeżeli chcemy osiągnąć zamierzony efekt.

Sufit

Nawet jeżeli uda się nam je usunąć to dalej pozostaje wiele niedoskonałości, które trudno jest do końca usunąć, a które uniemożliwią pomalowanie sufitu. Mowa przede wszystkim o kleju, który usunąć da się jedynie w sposób mechaniczny, czyli siłowy. Jeżeli jest to duże pomieszczenie to może się okazać, że wyrównanie go zajmie nam nawet kilkanaście dni! Jest to żmudna praca, które wiele osób się nie podejmie. Dlatego zawsze mamy możliwość skorzystania z sufitów podwieszanych lub napinanych. Zapewniają one naprawdę dobry efekt i przede wszystkim powodują, że nie musimy tak wiele czasu spędzać na doprowadzeniu go do porządku. Montaż zajmuje naprawdę niedużo czasu (szczególnie w przypadku sufitów napinanych, które są coraz popularniejsze i częściej spotykane).

Trójwymiar na suficie

Sufity 3D są niecodzienne (sxc.hu)

Sufity 3D są niecodzienne (sxc.hu)

Jeżeli dysponujemy wysokim pomieszczeniem to możemy zdecydować się jeszcze na sufit 3d. Jest to całkiem niezła alternatywa dla zwykłych sufitów, które nie konieczne wyglądają w porządku i często są nawet zbyt pospolite. Jeżeli chcemy, aby nasze dziecko miało niezwykły widok podczas zasypiania to jak najbardziej możemy mu to zagwarantować. Sufit w trójwymiarze jest na tyle niespotykanym rozwiązaniem, że naprawdę może stanowić całkiem spore urozmaicenia. To z całą pewnością spowoduje, że będziemy mieli coś zupełnie unikatowego i niepowtarzalnego. Przykładowe realizacje można zobaczyć na stronach internetowych film, które oferują takie usługi. Możemy ocenić czy efekt jest dl nas zadowalający czy być może nie wpasowuje się w nasz gust.

Warto zajrzeć również na: