Relokacje maszyn przemysłowych

Relokacje maszyn przemysłowych

16 września 2014 Wyłącz przez admin

W przemyśle często zdarza się tak, że konieczna jest modyfikacja już istniejących linii produkcyjnych, po to, aby przyśpieszyć procesy przetwórcze oraz zwiększyć opłacalność prowadzonego przedsiębiorstwa. Zazwyczaj takie zmiany powodują duży problem organizacyjny, ponieważ konieczne jest zachowanie wszystkich obowiązujących norm. Przede wszystkim nowe położenie takich maszyn musi być na tyle bezpieczne, aby nie powodowały zagrożenia. Konieczne jest przewidzenia zachowania takich urządzeń i przestawienie ich w sposób rozsądny, aby nie były przeszkodą dla innych procesów, które dokonywane są na terenie przedsiębiorstwa. Jest to na tyle ważne, że bez tego mogłoby dochodzić do różnego rodzaju problemów. Trudność stanowi też samo przestawienie takich maszyn, gdyż w większości przypadków ważą one kilka ton i są zawarte na małej przestrzeni.

Modernizacja

W takiej sytuacji konieczne jest zorganizowanie jakiegoś sposobu na to, aby przeprowadzić taką modernizację przy jak najmniejszych kosztach. Jest to ważne, ponieważ nie warto jest wydawać tak dużych sum pieniężnych na zmiany jedynie położenia – trzeba mieć na uwadze też to, że modernizacja wiąże się z zakupem całkiem nowych maszyn i urządzeń. Często ich cena jest niezwykle wysoka i poważnie nadwyręża budżet pracodawcy. Jednak jest to niezbędne, ponieważ w przemyśle zawsze chodzi o to, aby ciągle się rozwijać i oferować coraz to lepsze rozwiązania. Relokacje maszyn są problematyczne, ale na szczęście istnieją firmy, które zajmują się takimi rzeczami na co dzień. Posiadają oni odpowiedni sprzęt, który pozwala na bezpieczne i szybkie transportowanie takich urządzeń. Jest to ważne, bo przecież na hali znajdują się też inne przedmioty i maszyny, które nie mogą zostać zniszczone przy okazji transportowania takiej maszyny.

Relokacja

W fabrykach znajduje się wiele urządzeń, które można przenosić /sxc.hu

W fabrykach znajduje się wiele urządzeń, które można przenosić /sxc.hu

Większe problemy pojawiają się wtedy, gdy konieczne jest ściągnięcie urządzenia zza granicy. Wtedy możliwości są generalnie dwie. Pierwsza z nich polega na transportowaniu jej w całości (może to być niebezpieczne i z pewnością znacznie trudniejsze), albo w częściach – wtedy jednak będziemy musieli poświęcić wiele czasu na jej ponownie złożenie. Lepiej jest przetransportować taka maszynę w całości – nie musimy się później martwić, że nie będziemy potrafili jej złożyć i zamontować w naszym zakładzie przemysłowym. W przypadku, gdy nie są one wielkie i nie ważą tak wiele to możemy pokusić się o wykorzystanie wózków widłowych, które przecież obecne są na każdej hali. Musimy jednak mieć pewność, ze ciężar jest mniejszy niż udźwig urządzenia.

Warto zajrzeć również na: