Reklama i promocja własnego przedsiębiorstwa

Reklama i promocja własnego przedsiębiorstwa

24 lutego 2015 Wyłącz przez Maks

W dzisiejszych czasach ogromnie ważną rzeczą dla każdego właściciela firmy jest reklama. Bez niej nie można odnieść dużego sukcesu, a już na pewno nie w krótkim czasie i bez znajomości. Dlatego jeżeli chcemy wypromować swoje przedsiębiorstwo i sprawić, ze będzie ono znane przez konsumentów to powinniśmy przeprowadzić akcje marketingowe. W ten sposób możliwe będzie rozpowszechnienie wizerunku naszej marki, co z pewnością wpłynie na nasze zyski i pozwoli zwiększyć bazę klientów i obroty przedsiębiorstwa. Jak się do tego zabrać? Przede wszystkim powinniśmy najpierw podziałać na ryku lokalnym. W ten sposób będziemy w stanie dotrzeć do osób, które zamieszkują najbliższe tereny od miejsca prowadzenia naszej działalności. Jeżeli prowadzimy działalność usługową to tego rodzaju osoby będą dla nas głównym źródłem dochodu. Inaczej jest w przypadku zakładów produkcyjnych, które mogą czerpać korzyści nawet z miejsc, które są bardzo oddalone. Dlatego ich działania marketingowe powinny zostać zakrojone na znacznie szerszą skalę.

Reklama w lokalnej prasie

Przede wszystkim wszystkim powinniśmy zacząć od takiej reklamy, która będzie umieszczana w lokalnej prasie. Dzięki temu będziemy w stanie dotrzeć do możliwie jak największej liczny klientów. Przyniesie nam to bardzo wymierne korzyści i już po kilku dniach od publikowania takiego ogłoszenia będziemy w stanie zanotować znacznie zwiększenie zainteresowania naszą firmą. Część z tych osób zdecyduje się skorzystać z naszych usług, co przełoży się przecież na czysty zysk. Początkowo będziemy musieli jednak zainwestować całkiem sporo pieniędzy. Zwłaszcza jeżeli będziemy chcieli działać na większą skalę niż tylko lokalna gazeta. Przed tym warto jest również zdecydować się na gadżety reklamowe, które będziemy rozdawać swoim klientom lub kontrahentom. W ten sposób będziemy mogli podbudować zaufanie osób, z którymi współpracujemy.

Baner reklamowy (sxc.hu)

Baner reklamowy (sxc.hu)

Promocja globalna

Kolejnym krokiem będzie reklama, która emitowana będzie w większych mediach np. w telewizji, musimy jednak pamiętać, że jest to całkiem spory wydatek i nie każdego będzie stać na tak drogi środek reklamy. W wielu przypadkach za kilkusekundowy spot będziemy musieli zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeżeli będziemy chcieli wybrać lepsze pasmo to cena może wzrosnąć nawet do kilkuset tysięcy. Na taką reklamę mogą pozwolić sobie jedynie najbogatsi. Inną ważną rzeczą będzie dla nas również możliwość zareklamowania się w internecie. Zasięg jest bardzo duży, a koszty o wiele niższe niż w tradycyjnych mediach.

Warto zajrzeć również na: