Realizacja inwestycji budowlanej.

Realizacja inwestycji budowlanej.

2 września 2014 Wyłącz przez Maks

Realizacja inwestycji budowlanej nie należy do rzeczy prostych. Przede wszystkim konieczne jest stworzenie kosztorysu, który pozwoli na ocenę tego, czy opłacalne jest zainwestowanie swoich oszczędności. Taki dokument sporządzany jest zazwyczaj w dwóch egzemplarzach, ponieważ decydujący jest także głos firmy budowlanej, która w taki sposób sprawdza czy opłacalne będzie wykonywanie takiego zlecenia. Dopiero przy obopólnym zrozumieniu możliwe jest podpisanie umowy i rozpoczęcie budowy. Do tego konieczne jest też załatwienie wielu formalności. Niekiedy pojawiają się nieoczekiwane problemy i wszystkie procesy zostają wstrzymywane. Dziać się tak może na przykład, gdy na miejscu realizacji inwestycji odkryty zostanie zagrożony gatunek zwierząt lub roślin. Wtedy musimy uzyskać dodatkowe zgody, które pozwolą na naruszenie naturalnego ekosystemu, gdzie egzystują stworzenia, które objęte są ochroną na terenie naszego kraju.

Realizacja inwestycji budowlanej

W ten sposób możliwe jest, że dojdzie do obsunięcia terminu realizacji takiej inwestycji budowlanej. Jest to niezwykle kłopotliwe, ponieważ zazwyczaj wiąże się także ze stratami finansowymi. Żaden inwestor nie może pozwolić sobie na tak duże opóźnienie, więc zazwyczaj dochodzi po prostu do rezygnacji z chęci realizacji takiej inwestycji. Zazwyczaj taka sytuacja odbywa się ze szkodą dla wszystkich, ponieważ bardzo możliwe, że dochodzi zmniejszenia ilości nowych miejsc pracy, które powstałyby w danym obiekcie. Na dodatek stratna jest też firma budowlana Sulejówek, która przecież miała zakontraktowaną realizację inwestycji. Takie sytuacje zdarzają się stosunkowo często. Przeważnie wtedy ,gdy w najbliższej okolicy znajdują się inwestorzy, którzy uważają, że powstanie nowej może spowodować, że ich przedsiębiorstwa zaczną prosperować gorzej. Są przekonani, że zaszkodzenie im pozostanie całkowicie bezkarne.

Realizacja budowy

Za nadzór ekipy budowlanej odpowiedzialny jest kierownik budowy /sxc.hu

Za nadzór ekipy budowlanej odpowiedzialny jest kierownik budowy /sxc.hu

Sam proces budowy również nie należy do najłatwiejszych. Dzieje się tak dlatego, że potrzebna jest osoba, która będzie mogła nadzorować wszelkie pracy. Jest nią kierownik budowy. Musi to być ktoś, kto posiada zdolności przywódcze, jest osób rozsądną i posiada dużą wiedzę na tematy związane z budownictwem. Do jego obowiązków należeć będzie przede wszystkim koordynacja działań, które zostają podejmowane przez pozostałych pracowników. Muszą przestrzegać terminów, które zwierają się w harmonogramie oraz dbać o to, żeby szanowane były zasady, które związane są z bezpieczeństwem i higieną pracy na terenie inwestycji budowlanej.

Warto zajrzeć również na: