Przywitajmy rozsądnie i bezpiecznie Nowy Rok!

Przywitajmy rozsądnie i bezpiecznie Nowy Rok!

19 grudnia 2014 Wyłącz przez Maks

Nowy Rok jest jednym z najważniejszych dni w ciągu roku. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że w tym czasie postanawiamy sobie o różnych rzeczach. Jest to więc zamknięcie pewnego rozdziału i rozpoczęcie nowego, który ma być lepszy od tego poprzedniego. Dlatego też podejmujemy się różnych postanowień noworocznych, które mają mieć znacznie większą moc niż takie, które podejmowane są w zwykły dzień. To wszystko jest niezwykle istotne i dlatego powinniśmy robić wszystko, aby w jak najlepszy sposób spędzić te dni. Przed nadejściem nowego roku odbywa się Sylwester, który jest największą imprezą w ciągu roku. Obchodzony jest przez wszystkich ludzi na całym świecie i to bez względu na ich pozycję społeczną czy też wyznanie. Dlatego warto jest zadbać o to, żeby ten dzień był spędzony w taki sposób, aby przyniósł nam dużo radości.

Nowy rok

Pokaz fajerwerków (sxc.hu)

Pokaz fajerwerków (sxc.hu)

Najczęściej ten okres spędzamy z najbliższymi przyjaciółmi oraz swoimi partnerami lub partnerkami. Dzięki temu możemy bawić się w gronie osób, którym ufamy i nie musimy się obawiać, że będzie dochodziło do jakichś niepożądanych zdarzeń. Nie brakuje przecież osób, które po alkoholu zachowują się nieobliczalnie i tracą panowanie nad sobą. To wszystko powoduje, że ostatni dzień grudnia jest dość niebezpieczny i dlatego nie powinniśmy się poruszać samotnie po ulicach. Zagrożenie może wynikać przede wszystkim ze strony pijanych osób, którzy stają się bardzo agresywni i nie są w stanie zapanować nad swoimi emocjami. Dużym niebezpieczeństwem są też piraci, którzy wsiadają do samochodów pod wpływem wódki lub innych używek. Nie możemy do tego dopuszczać wśród naszych znajomych, ponieważ jest duże ryzyko, że zakończy się to nieprzyjemnościami.

Impreza sylwestrowa

Niebezpieczeństwa mogą wynikać również z nieprawidłowej obsługi fajerwerków. Dlatego zawsze powinna zajmować się tym osoba dorosła, która przy okazji jest trzeźwa. W ten sposób będzie mogła bez żadnych problemów odpalić ładunki i uprzyjemnić nam ten dzień. Fajerwerki Szczecin są symbolem Nowego Roku i dlatego nie powinniśmy z nich w żaden sposób rezygnować. Lepiej jest dopełnić tradycji i je wypuścić. Musimy jednak pamiętać o tym, że mogą one być niebezpieczne i spowodować np. uraz dłoni czy poważne poparzenie. Są to przecież małe ładunki wybuchowe. Jeżeli nie chcemy ryzykować to możemy obejrzeć pokaz, który będzie najpewniej organizowany przez władze miasta. W ten sposób będziemy mogli ze sporej odległości oglądać takie pokazy.

Warto zajrzeć również na: