Przyszłość studentów prawa

Przyszłość studentów prawa

11 marca 2016 Wyłącz przez Piotr

Wiele osób wybierając kierunek studiów nie zastanawia się, jaki ich decyzja będzie miała wpływ na ich przyszłość. Nie każdy składający dokumenty na wydziale prawa młody człowiek stawia sobie za cel zostanie prawnikiem. Ale to jeszcze nie jest czas aby się zastanawiać, co będzie później. Dopiero, kiedy kończy się piąty rok, w oczach studentów pojawia się panika, a czarne chmury zaczynają się kłębić nad ziemią ich przyszłości.

pen-writing-notes-studying(sxc.hu)

pen-writing-notes-studying(sxc.hu)

Studia to nie małżeństwo

Wbrew opinii wielu osób  kancelaria prawna warszawa nie jest jedynym słusznym miejscem pracy dla studentów prawa. Zamykanie się w ryzach takiego stereotypu sprawia, że rynek przepełnia się prawnikami o właściwym wykształceniu, ale niewystarczających kwalifikacjach. Jeden wybór studiów nie determinuje całej przyszłości. To tylko jeden odcinek długiej drogi.


Inne opcje

Nie każdy w wieku dziewiętnastu lat wie, co jest jego życiowym powołaniem. Jedni wiedzą to od razu, innym zdobycie tej wiedzy zajmuje nawet kilkanaście lat. Owszem, naturalną kontynuacją studiów prawniczych jest aplikacja i praca w zawodzie. Jednak nie oznacza to, że każdy student prawa tak musi skończyć. Mając tak solidny początek drogi kariery, można wybrać właściwie każdą branżę i każdą dziedzinę. Z każdym rokiem wykształcenie ma coraz mniejszą wagę, a na pierwszym planie pojawiają się umiejętności. W końcu nie jest ważne co powinieneś umieć a to, co potrafisz.

Warto zajrzeć również na: