Przystosowanie hali do produkcji

Przystosowanie hali do produkcji

4 sierpnia 2015 Wyłącz przez Daniel

Przygotowanie hali do zastosowań przemysłowych jest niezwykle dużym przedsięwzięciem. Przede wszystkim konieczne będzie przebudowanie jej w taki sposób, aby spełniała ona wszystkie zasady bezpieczeństwa i higieny pracy oraz PPOŻ. Nie będzie to łatwe i najpewniej będzie wiązało się z wydaniem wieleset tysięcy złotych, aby osiągnąć odpowiedni poziom. Na początku konieczne będzie przygotowanie podłogi, aby była ona wytrzymała i odporna na ścieranie. Z tego powodu nie zastosujemy tam nigdy paneli podłogowych lub czegoś podobnego, bo w takim przypadku konieczna byłaby ponowna zamiana po niedługim czasie. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie czegoś bardziej wytrzymałego. Idealna podłoga to taka, która jest odporna na ścieranie, jest dość tania w montażu oraz prosta do utrzymania w czystości. W takich miejscach często stosuje się po prostu beton, który w takim przypadku prezentuje się nad wyraz dobrze.

Podłoga betonowa

Są to wylewki betonowe Trzebinia, które następnie są wyszlifowane na gładką powierzchnię. Taka podłoga jest bardzo trwała i zapewnia nam możliwość używania jej do typowych rzeczy, które mają miejsce na terenie zakładu przemysłowego. Wśród takich zastosowań można zaliczyć np. poruszanie się różnego rodzaju pojazdami do transportu bliskiego. Podczas pracy z wózkiem widłowym często dochodzi do przesuwania palet bez ich unoszenia – normalnie powodowałoby to poważne uszkodzenia nawierzchni, ale w przypadku betonu jest to prawie niezauważalne. Jeżeli z czasem dojdzie do ich zużycia to w takiej sytuacji będziemy mogli ją wykonać od nowa – bez konieczności wydawania ogromnych nakładów finansowych.

Hala przeznaczona na pobyt ludzi musi spełniać określone warunki i założenia (sxc.hu)

Hala przeznaczona na pobyt ludzi musi spełniać określone warunki i założenia (sxc.hu)

Bezpieczeństwo

Pamiętajmy, że w przemyśle bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Dlatego drogi ewakuacyjne powinny znajdować się dokładnie w taki sposób jak to jest przewidziane w stosownych rozporządzeniach. W przypadku hal produkcyjnych konieczne jest też spełnienie norm oświetleniowych – czy to przez zapewnienie oświetlenia sztucznego, czy to przez zagwarantowanie odpowiednio dużych okien. W ten sposób możliwe jest stworzenie warunków do pracy, które będą bezpieczne dla pracowników i które nie będą powodowały innych zagrożeń np. pożarowych. W ten sposób będziemy w stanie nad wszystkim panować i zaoszczędzić całkiem spore ilości pieniędzy na ewentualne zażegnywanie szkód.

Warto zajrzeć również na: