Przygotowanie do karty rowerowej.

Przygotowanie do karty rowerowej.

16 grudnia 2015 Wyłącz przez Piotr

Rower to jeden z ulubionych form spędzania wolnego czasu, w przypadku chyba każdej osoby.

 Na początku staramy się, by udawało nam się trafiać w pedały. Potem doskonalimy swoją jazdę na trzech kołach. Z czasem kiedy zaczyna nam coraz lepiej wychodzić, rodzice zamontowują nam do większego, dwukołowego roweru tzw. rączkę, która dzięki pomocy rodzica umożliwia nam jazdę na rowerze. Okres nauki jazdy na rowerze klasycznym czyli z dwoma kołami jest u każdego indywidualną sprawą. Jedni bez problemu sobie radzą, drudzy zaś potrzebują nieco więcej czasu, by utrzymać prawidłowa równowagę na rowerze. Kiedy nauczymy się już prawidłowej jazdy na rowerze czeka nas zdanie karty rowerowej. Oczywiście nie jest to przymus, ponieważ po skończeniu osiemnastego roku życia nie jest nam ten dokument absolutnie potrzebny. Jeśli jednak chcemy w wieku nastoletnim jeździć na wycieczki rowerowe, powinniśmy zadbać o to, by posiadać kartę rowerową.

Ci, którzy decydują się na posiadanie karty rowerowej musza liczyć się z tym, że czeka ich egzamin zarówno praktyczny jak i teoretyczny. Chociaż z tym pierwszym rzadko kto ma problem, do egzaminu na kartę rowerowa większość nie podchodzi ponieważ boi się egzaminu teoretycznego. Nie jest to jednak tak straszna sprawa. Jednym zadań jest wymienienie z czego składa się rower. Chociaż mam nadzieję, że większość nie ma z tym problemu pozwolę sobie przypomnieć.

sxc.hu

sxc.hu

  1. Dwa koła otoczone oponami, które muszą być koniecznie napompowane.
  2. Rama roweru
  3. Kierownica
  4. Łańcuch
  5. Pedały
  6. Hamulce, obowiązkowo musi być chociaż jeden działający, najlepiej tylni.
  7. Przerzutki
  8. Błotniki oraz bagażnik, z tyłu lub z przodu.

Jeśli chcemy podejść do egzaminu warto mieć własny rower. Ostatnio robiąc rozeznanie w internecie rowery romet Warszawa wydawały się na prawdę bardzo dobrej jakości oraz w przystępnych cenach.

Warto zajrzeć również na: