Przewóz i transport lekarstw

Przewóz i transport lekarstw

23 września 2014 Wyłączone przez Piotr

Transport jest dziedziną życia każdego człowieka, która w dużym stopniu ma wpływ na to jak przebiega nasze życie. Trudno jest sobie wyobrazić, że nie mamy możliwości szybkiego przemieszczania się przy wykorzystaniu samochodów czy komunikacji miejskiej. Dla współczesnego człowieka jest to coś normalnego. Nie zastanawiamy się nad tym jaką drogę musiała pokonać ludzkość, aby dojść do takiego zaawansowania technologicznego jak dziś. Prawda jest taka, że dzięki możliwościom rozwojowym mamy szansę na kupowanie dóbr, które normalnie są nieosiągalne w Polsce. Dobre jest to widoczne na przykładzie kwiatów, które przyjeżdżają do nas z Holandii, a hodowane są gdzieś w północnej Afryce. Podobnie jest z owocami, które w większości rosną w warunkach, które są całkowicie odmienne od naszych – jednak mamy możliwość kupowania ich w niemal każdym sklepie. To wszystko jest zasługa transportu, który rozwinął się w tak szybkim tempie.

Ratowanie życia

Zadaniem transportu jest nie tylko dostarczanie dóbr konsumpcyjnych. Ma także o wiele poważniejsze zadanie. Jest nim przede wszystkim transport leków. Każdego dnia zużywamy ogromne ilości leków – przede wszystkim w różnego rodzaju szpitalach. Nie można więc dopuścić do tego, aby w ich zapasach brakowało lekarstw, których zadaniem jest ratowanie ludzkiego życia. Konieczne jest dostarczanie ich na czas. Problem polega na tym, że wiele lekarstw musi być transportowanych w temperaturze chłodniczej. Dzieje się tak na przykład ze wszelkiego rodzaju roztworami wodnymi, żelami itd. Muszą one znajdować się w takich warunkach, które nie spowodują, że się roztopią. Wtedy tracą swoje właściwości lecznicze i w żaden sposób nie mogą pomóc pacjentom. Dlatego na barkach kierowcy takiego samochodu spoczywa ważne zadanie. Niekiedy nawet od niego może zależeć czyjeś życie. Przewóz leków może odbywać się też pomiędzy szpitalami np. gdy do jednego z nich trafią ofiary wypadku zbiorowego.

Transport lekarstw

Transportowanie lekarstw jest niezwykle ważne /sxc.hu

Transportowanie lekarstw jest niezwykle ważne /sxc.hu

Transport przyczynia się do ratowania życia w jeszcze inny sposób. Każdego dnia karetki pogotowia są wzywane do osób, których życie znajduje się w poważnym zagrożeniu. Zadaniem kierowcy jest maksymalne wykorzystanie możliwości infrastruktury drogowej i dowiezienie pacjenta do szpitala w jak najkrótszym czasie. Pozwala to na podjecie odpowiednich czynności medycznych, których zadaniem jest ratowanie ludzkiego życia. Niekiedy sekundy decydują o tym czy dana osoba przeżyje czy może umrze w karetce pogotowia.

Warto zajrzeć również na: