Przeprowadzka – transport cennych przedmiotów i elementów wyposażenia

Przeprowadzka – transport cennych przedmiotów i elementów wyposażenia

23 września 2014 Wyłączone przez Piotr

W ciągu całego życia ludzie przeprowadzają się przynajmniej kilka razy. Jest to podyktowane różnymi sytuacjami. Najczęściej spowodowane jest to poprzez znalezienie pracy w miejscu, które jest daleko od aktualnego miejsca zamieszkania. To wszystko sprawia, że podjęcie decyzji o przeprowadzce wydaje się jedyną słuszną decyzją. Nie jest to jednak tak prosty proces jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim konieczne jest przetransportowanie wszystkich przedmiotów codziennego użytku, mebli itd. do nowego lokalu. W wielu przypadkach jest to problematyczne, ponieważ wymaga wynajmowania firmy transportowej, która zajmie się wszystkimi rzeczami. Jest to rozwiązanie dobre, ponieważ sami nie musimy się angażować w pracę, ale tylko zorganizować wszystko na czas. Problemy pojawiają się dopiero wtedy, gdy posiadamy coś niezwykle cennego, co nie może być transportowane w normalnych samochodach. Przykładem może być stare pianino, które w rodzinie znajduje się już od pokoleń. Konieczne jest znalezienie osób, które będą potrafiły poradzić sobie z tak delikatnym instrumentem.

Transport pianina

Może to być kłopotliwe, ponieważ niewiele osób posiada właściwy sprzęt, który pozwoli na bezpieczne przetransportowanie pianina. W przypadku, gdy znajdziemy osoby, które oferują przewóz pianin Mazowieckie to pierwszą trudnością będzie zniesienie go po schodach klatki schodowej. Zwłaszcza w przypadku, gdy budynek nie jest wyposażony w windę. Wtedy trzeba taki instrument znieść ręcznie. Jest to zadanie trudne, ponieważ posiada spore rozmiary i ciężar. Na dodatek trzeba to zrobić bardzo ostrożnie i w odpowiedniej pozycji. W przeciwnym razie może okazać się, że już na tym etapie pojawią się jakieś uszkodzenia mechaniczne lub rysy. Nie możemy do tego dopuścić i dlatego lepiej jest robić wszystko, aby nie doszło do żadnego uszkodzenia.

Ostrożność

Pianina są ciężkie, nieporęczne i duże. Ich transport może stanowić problem dla zwykłych firm transportowych /sxc.hu

Pianina są ciężkie, nieporęczne i duże. Ich transport może stanowić problem dla zwykłych firm transportowych /sxc.hu

Samo transportowanie też może być utrudnione. Na pewno konieczne jest właściwe zabezpieczenie pianina w samochodzie. Musi ono zostać unieruchomione przy wykorzystaniu pasów. Warto jest też użyć specjalnych gąbek, które amortyzują wszystkie wstrząsy, które pojawiają się na drodze. Do ręcznego noszenia pianina potrzebne są co najmniej cztery osoby. W ten sposób możliwe jest złapanie wszystkich punktów podparcia. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia szkód podczas transportowania drogocennego pianina. Należy uważać na wszystkie pamiątki rodzinne – tak, aby ich przypadkowo nie zniszczyć.

Warto zajrzeć również na: