Przed wyjazdem do Hiszpanii…

Przed wyjazdem do Hiszpanii…

4 kwietnia 2016 Wyłącz przez Piotr

Piękna pogoda, wspaniała przyroda, morze, a do tego mnóstwo interesujących zabytków powiązanych z niezwykłą historią. Bez wątpienia do Hiszpanii trzeba pojechać, chociaż raz w życiu, a wielu jedna wizyta w tym kraju nie wystarczy. Jednak przed wyjazdem należy zapoznać się z kilkoma ważnymi szczegółami.

  1. Pogoda: Przeważającym klimatem jest śródziemnomorski, którego cechą są suche lata i zimy o umiarkowanych temperaturach. Jest to jedno z najcieplejszych miejsc w Europie. Ponad 3000 godzin słonecznych w ciągu roku to bardzo zachęcająca wizja. Mimo to, należy pamiętać o różnorodności hiszpańskiego klimatu, z uwagi na duże zróżnicowanie geograficzne. Na najwyżej położonych obszarach kraju jak Pireneje, Sierra Nevada, Góry Kastylijskie, czy Iberyjskie klimat staje się surowy, a śnieg występuje często od samego początku zimy do końca wiosny.

    person-beach(sxc.hu)

    person-beach(sxc.hu)

  2. Waluta i ilość pieniędzy potrzebnych w czasie podróży: Jak w wielu krajach UE, w Hiszpanii walutą jest euro. Średnie ceny różnych produktów mogą się mocno różnić, w zależności od regionu oraz sezonu. Oto lista przykładowych cen podstawowych usług i produktów:

– Bilet na metro lub autobus- 1,50-2 euro.
– Cena jednego piwa w lokalach- 2 do 6 euro.
– Cena śniadania (kawa, ciastko i sok)- 2 do 4 euro
– Zestaw obiadowy- od 7/10 euro, w modniejszych lokalach ok. 30/40 euro, a w bardzo ekskluzywnych restauracjach ok 80/90.

  1. Możliwości zakwaterowania: jest ich oczywiście bardzo wiele i zależą od wymagań i oczekiwać samych turystów. Ceny również kształtują się bardzo różnie, inaczej wygląda wynajem domów Hiszpania, inaczej ekskluzywny hotel a przeciętny hostel na przedmieściach też zupełnie inaczej. Jednak w każdym wypadku należy przed wyjazdem zapoznać się z opiniami na temat tych miejsc.

Warto zajrzeć również na: