Proszek do prania własnej roboty

Proszek do prania własnej roboty

15 grudnia 2015 Wyłącz przez Piotr

Coraz modniejsze staje się życie eko, wege i bio. Niektórzy wybierają tę ścieżkę, bo chcą poeksperymentować i jest to po prostu modne, inni z kolei chcą realnie coś zmienić, nie truć środowiska chemią i toksynami oraz zadbać o własne zdrowie. Wiele osób zaczęło robić domowe środki czystości , których zaletą jest nie tylko naturalność ich pochodzenia, ale tez tani koszt i łatwość przygotowania.

Szybko i tanio

pranie(sxc.hu)

pranie(sxc.hu)

Obecnie na rynku możemy znaleźć bez liku proszków do prania. Każda marka prześciga się w wymyślaniu coraz to lepszej formuły piorącej. Od mikrogranulek, po kapsułki i perły piorące. Warto jednak wiedzieć, że niewielka jest różnica między nimi i w małym stopniu poprawiają one skuteczność prania. Każdy proszek zawiera związki powierzchniowo czynne i to cała tajemnica. Lepiej zatem zrobić proszek w domu, by nie przepłacać i nie truć środowiska!
Zaledwie 3 składniki potrzebne są do zrobienia domowego proszku do prania: kostka szarego mydła, półtorej szklanki sody piorącej (kalcynowana) oraz półtorej szklanki boraksu. Jeżeli chcemy dodać mieszance nieco zapachu możemy wybrać jakiś olejek eteryczny (od 5 do 15 kropel). Sposób przygotowania jest banalnie prosty. Mydło wystarczy zetrzeć na tarce (najmniejsze oczka), po czym dodać pozostałe składniki i bardzo dokładnie wymieszać. Proszek ten należy przechowywać w szczelnym pojemniku. W zależności od ilości prania i zabrudzeń wystarczy stosowanie od jednej do trzech łyżek na pranie.

Warto zajrzeć również na: